دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 47 , از مجموع 47

موضوع: سقوط یک فروند هواپیما درشهرک آزادی تهران +تصویر

معاونت کل سایت
    اکانت شخصی
    ریپورتر
    ارسال تشکر
    828
    دریافت تشکر: 592
    قدرت امتیاز دهی
    69
    Array

پیش فرض پاسخ : سقوط یک فروند هواپیما درشهرک آزادی تهران +تصویر

سلام

خسته نباشید .خواهشا دوستانی که جنبه بحث ندارند بهتر هست شلوغ بازی در نیارن و عقده های درونیشون رو اینجا ابراز نکنند.همه ما میدونیم مقصر باید شناسایی شود ولی به نظر شما تا الان کسی نمیدونه مقصر کی هست همه مردم میدونن ولی موضوع بدتر از این حرفا هست که دنبال مقصر گشت.وقتی همه هواپیماهای ما نابود هست و با کل دنیا هم قهر دیگه بهتر از این نمیشه پس خواهشا نظرات گوهربار و متشنج رو برای خودتان نگه دارید چون جز دعوا و کدورت بین اعضا چیزی نداشته وگرنه بنده از همه بیشتر به این موضوع واقفم که کی به کی هست ولی وقتی کاری از من در این مکان بر نمیاد بهتره بهونه دست کسی ندم به سایت گیر بده مخصوصا در این اوضاع گیر بازار فضای مجازی.بحث فقط علمی از نظرات اینجور بشدت پرهیز شود.

2. 7 کاربر از پست مفید معاون سایت سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

نقل قول نوشته اصلی توسط مهشاد ولی نمایش پست ها
    بخدا منم همین رو گفتم ولی متاسفانه بعضی ها به جای گرفتن اصل بخاطر کوتاه فکریشون چسبیدن به فرع که کودکان غزه چی بود گفتی
    منظورم نحوه ی اطلاع رسانی بود نه گناهکاری مردم غزه ولی بعضی ها با لحن تندی ...........
    مهم اینست که چرا باید مهندسین هواپیما متوجه این نقص نشن
    میگن چرا نیمه ی خالی میبینم یعنی میگید نباید مقصر این حادثه پیدا بشه دارید صراحتا چنین حرفی میزنید همش میگن تقدیرشون بود پس وقتی قتلی اتفاق میفته میگیم تقدیر بوده
    سلام
    سوء تفاهم شده .
    معنای حرفهای بنده اصلا این نبود که همه چیز درسته و اشکالی تو این قضیه نیست. نخیر . هر چیزی سرجای خودش باید مورد بررسی قرار بگیره.. علت سقوط.. کم کاری اشخاص و یا مسئولین.. اشکالات و .. و اگر کسی هم مقصر باشه حتما باید با او برخورد متناسب صورت بگیره چون با جان این همه هموطن بازی کرده! اما ما هم باید این وسط اگر حرفی می زنیم با انصاف حرف بزنیم. همین. در ضمن روی حرف های من به شما نبوده.

اما همونطور که معاون محترم سایت هم گفتند یکی از بزرگترین مشکلاتی که همه هم میدونند اینه که ما تحریم هستیم!

4. 7 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    11,136
    دریافت تشکر: 25,270
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    M@hdi42's: لبخند

بطور کلی آنتونف 140 اگر نگیم بهترین یکی از بهترین هواپیما های موجود در جهان در رده توربوپراپ منطقه ای هستش ، طوری که کانادا هم خط تولیدش رو خریداری کرده و البته با موتورهای پرات اند ویتینی (کانادا) اونو تولید می کنه ... در خصوص خود موتور هم خدمتت عرض کنم که موتور تی وی 3 هم بسیار بسیار موتور خوب و مقاومی هستش ... این موتور اولین بار برای بالگرد میل 8 تولید شده که میل با اون تونست رکورد بسیار جالب پرواز در دمای +-50 درجه رو بجا بزاره ... اصلا" یکی از دلایل ورد این هواپیما به ایران دستیابی به تکنولوژی همین موتور بوده ... اما چرا این اتفاقات تو ایران زیاد پیش میاد عرض کنم که پروتکل های کاربری شرکت های سازنده اصلی هواپیما ها در ایران رعایت نمیشه (به دلایل مختلف از جمله بی سوادی) ، مقلا" تا جایی که حافظه یاری می کنه پروتکل ایمنی پروازی آنتونف برای این هواپیما در حالت نظامی حمل 32 نفر چترباز رو تضمین کرده و یا 52 سرباز غیر مسلح (بدون تجهیزات) ... حالا شما حساب کن این هواپیما رو با 42 نفر مسافر+ 42 صندلی+محموله هر مسافر ، پروندن ! طبیعتا" تو این حالت در حالی که هواپیما با زاویه زیاد هم تیک آف بکشه افزایش نیروی درگ وارده و بروز کمپرسور استال در موتورها اجتناب ناپذیره !

البته ذکر یک نکته ضروری هست و اون اینکه موتور های ایران 140 اصلا" توربوپراپ نیستن (باید میبودن در اصل)... بلکه در اصل توربوشفتن ... جالبه بدونین که شرکت لتارف (پراگرس - ایوچنکو) اکراین با کیت های تبدیلی موتور توربوشفت تی وی 3 رو به توربو پراپ تبدیل می کنه ! (یه کار کاملا" غیر اصولی) ... همین نقص باعث شده که وقتی تو ایران 140 های با موتور توربوپراپ شده 1 موتور از دور خارج شد احیا پرنده وادامه پرواز غیر ممکن بشه (چون موتور ها استاندارد برای هواپیما نیستن) حتی تو مراحل طراحی هواپیما مشخص شد که جریانات هوایی ملخ های متصل شده به موتور (همون کیت ابتکاری اکراینی ها) برای الویتور ها مشکل ایجاد می کنه و باعث افزایش ضریب استال می شه ... گفته شد که این مشکل حل شده ولی این طور نیست !

این هواپیما با موتورهای پرات اند ویتینی کانادا بهترین عملکرد رو در بین سایر پرنده های هم کلاسش داشته و همین هم از عوامل ورودش به ایران بوده ...

ویرایش توسط M@hdi42 : 11th August 2014 در ساعت 06:34 PM

6. 7 کاربر از پست مفید M@hdi42 سپاس کرده اند .

همکار تالار اخبار و کاربر فعال
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    6,263
    دریافت تشکر: 9,972
    قدرت امتیاز دهی
    16030
    Array
    m.g.s.t.r's: بی حوصله

نقل قول نوشته اصلی توسط مهشاد ولی نمایش پست ها
    من فقط میگویم چرا فقط ظلمی که به مردمان بی گناه غزه میشود مورد توجه ماست و ظلمی که بر مردم بی گناه کشور خودمان وارد میشود بر همه مستتر است چیزی که میگویم را شما نمیدانید فقط خدا و خودشان و اقوام داغ دیده که من هم جزو انها هستم
    برای اینکه:
    1 ظلمی که بر ما میشود نتیجه "از ماست که برماست" هست

2آن چیز که که عیان است چه حاجت به بیان است؟؟

8. 7 کاربر از پست مفید m.g.s.t.r سپاس کرده اند .

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

نقل قول نوشته اصلی توسط مهندس نوجوان نمایش پست ها
    به نام خدا
    همیشه از شرکت کردن در بحث ها هراس داشتم
    به دلیل توهین های آخرش
    خانم مهشاد ولی آیا بنده در نوشته و تاپیک های پیشینم به شما توهین کردم که اینطور توهین می کنید
    به شدت از شما ناراحت شدم
    توانایی جواب دادن به شما را دارم
    ولی ...
    از مدیر انجمن می خواهم این تاپیک را ببندد
    خیلی زود ، قبل از این که به کس دیگری توهین شود ...
    نقل قول نوشته اصلی توسط kamanabroo نمایش پست ها
    سلام
    سوء تفاهم شده .
    معنای حرفهای بنده اصلا این نبود که همه چیز درسته و اشکالی تو این قضیه نیست. نخیر . هر چیزی سرجای خودش باید مورد بررسی قرار بگیره.. علت سقوط.. کم کاری اشخاص و یا مسئولین.. اشکالات و .. و اگر کسی هم مقصر باشه حتما باید با او برخورد متناسب صورت بگیره چون با جان این همه هموطن بازی کرده! اما ما هم باید این وسط اگر حرفی می زنیم با انصاف حرف بزنیم. همین. در ضمن روی حرف های من به شما نبوده.

اما همونطور که معاون محترم سایت هم گفتند یکی از بزرگترین مشکلاتی که همه هم میدونند اینه که ما تحریم هستیم!
    این چه حرفیه میزنین اقا؟ از شما انتظار نداشتم!

مدت هاست که متخصصین ایرانی بر تحریم ها غلبه کردند به لطف و عنایت خدا ,حتی جنگنده نسل پنجم نظیر اف-22 به نام قاهر ساختنتد.
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

10. کاربرانی که از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند.

یار همراه
    ارسال تشکر
    4,020
    دریافت تشکر: 6,802
    قدرت امتیاز دهی
    8985
    Array
    312's: جدید84

خيانت فــقـر مي آورد

12. 2 کاربر از پست مفید 312 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    پزشکی
    ارسال تشکر
    117
    دریافت تشکر: 824
    قدرت امتیاز دهی
    63
    Array
    مهشاد ولی's: جدید113

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    این چه حرفیه میزنین اقا؟ از شما انتظار نداشتم!

مدت هاست که متخصصین ایرانی بر تحریم ها غلبه کردند به لطف و عنایت خدا ,حتی جنگنده نسل پنجم نظیر اف-22 به نام قاهر ساختنتد.
    این تایپیک هایی که شما نقل قول کردید برداشت بد ازشون شده و ویرایش شده لطف کنید نقل شده با ویرایشش رو بذارید
    به مترسک گفتم چرا یک پا داری؟گفت وقتی توان رفتنم نیست همین یک پا هم اضافیست...

14. کاربرانی که از پست مفید مهشاد ولی سپاس کرده اند.

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)