دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 63

موضوع: لطفا فقط یک بچه!

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

پیش فرض پاسخ : لطفا فقط یک بچه!

این لینک ها رو هم جهت مطالعه می گذارم که دوستان عزیز خودشون بصورت کامل بخونند:

کودک در کنار همسال خود بهتر تربیت می‌شود
    خیلی از پدرها و مادرها به مشاوران و روان‌شناسان مراجعه می‌کنند و از تربیت فرزندانشان اظهار ناتوانی می‌کنند. این مسأله شامل آدم‌های باسواد و تحصیل کرده هم هست. توصیه‌ی همیشگی ما به این پدرها و مادرها این است که تربیت کودکشان را با همسالان کودک تنظیم کنند. به عبارت دیگر، کودکان با همسالان خود به‌ویژه برادر و خواهر تنظیم می‌شوند. این کار باعث یک تربیت خودبه‌خودی در کودکان می‌شود که والدین تنها نقش هدایت کلی و نظارت بر رفتار آنان را خواهند داشت. متأسفانه خانواده‌هایی که کودکشان در خانه از ارتباط با یک همسال برخوردار نیست و تنها در مهدکودک با همسالان خود ارتباط برقرار می‌کند، به لحاظ تربیتی تنظیم نمی‌شود؛ به‌خصوص که ارتباط در مهد و مدرسه تحت یک انضباط آموزشگاهی قرار دارد و عملاً حالت ارتجالی و خودبه‌خودی در تربیت کودک به وجود نمی‌آید.
    مطالعه کامل

پل ساموئلسون، برنده‌ی جایزه‌ی نوبل اقتصاد در سال ۱۹۷۰ میلادی، در سال ۱۹۵۸ در مجله‌ی اقتصاد سیاسی، مقاله‌ای با عنوان «یک مدل دقیق وام مصرفی با یا بدون قرارداد اجتماعی پول» چاپ کرد. وی در این مقاله‌ که دستاورد عظیمی را به دنبال داشت، اثبات نمود که بهترین عامل تحرک و تکامل اقتصاد «نرخ باروری انسانی» است.

مطالعه کامل

دکتر ایمانی، استاد دانشگاه تربیت مدرس:

هر خانواده‌ای باید برآورد کند. مثلاً یک مادری توان جسمی‌اش را، آمادگی روحی‌اش را، رضایت همسرش را و توان مالی و مؤلفه‌های دیگر را که می‌تواند به فرزندآوری کمک کند لحاظ کند. ما یک موضوعی داریم تحت عنوان «مادران مُستعفی». خانمی می‌گفت من بچه‌ای به دنیا آوردم و دیدم حوصله‌اش را ندارم، او را به مادرم سپردم و گفتم تو بزرگش کن! پس اگر خانمی حوصله ندارد بچه‌اش را بزرگ کند نباید او را به دنیا بیاورد.

مطالعه کامل

2. 6 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

نقل قول نوشته اصلی توسط kamanabroo نمایش پست ها
    میشه بگی این تحقیقات تو کدوم کشور اروپایی انجام شده و مستندش کنی؟ از ادعاها و حرفای شما معلوم میشه خیلی تو باغ نیستی!

این که میگی یک نفر ادعا کرده این یک نفر کیه؟ و از کجا می گی که یک نفر بوده ؟ چرا بی محابا شروع به بی نزاکتی می کنی برادر؟ شما از کجا می دونی که اون یک نفر که ادعا می کنی یک نفر هست علم و آگاهی نداره؟ سعی کن قبل از حرف زدن کمی تحقیق کنی و حداقل چارتا مقاله بخونی یه ذره مطالعه کنی و ببینی که بحث تکثیر نسل از کجا نشات گرفته حرفشون چیه و چرا دارن میگن و آمار ها چی می گه. نه اینکه هر چی تراوش می کنه سریع بروز بدی. خدا به ما عقل داده و فکر که قبل از حرف زدن کمی فکر کنیم!!!

شکر خدا همه دوستان دارند منطقی و با احترام با همدیگه بحث می کنند استدلال می کنن و جواب همدیگر رو بر پایه عقل و مستنداتشون میدن که واقعا جای تشکر داره.

اینکه ما بی محابا بخواهیم یک بحث رو اینجوری زیر سوال ببریم چهره منطقی نداره برادر.

(در ضمن از همکار محترم zoh_reh خانم گرامی هم بخاطر اینجور ورود کردن به بحث عذر می خوام و در حذف کردن این پست مختارید.)
    خیلی خوشحال میشم شما که مطالعات وسیعی در این زمینه دارین و تخصصتون رو در این زمینه گرفتین برای من نبود زیرساخت های مناسب و حتی نبود منابع طبیعی رو برای گسترش جمعیت توجیح کنید جناب.

این لینک هم مطالعه بفرمائین قبلش لطفا:
    http://www.bbc.co.uk/persian/iran/20..._control.shtml

اگر در سخن من, در انتقاد هایی که من میکنم, تلخی وجود دارد؛ این تلخی را بر من ببخشید. اگر معتقدید در این تلخی آن حقیقت است (دکتر شریعتی)
    ویرایش توسط "مهدی" : 8th August 2014 در ساعت 10:56 PM
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

4. 3 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

این لینک ها رو هم جهت مطالعه می گذارم که دوستان عزیز خودشون بصورت کامل بخونند:

کودک در کنار همسال خود بهتر تربیت می‌شود
    خیلی از پدرها و مادرها به مشاوران و روان‌شناسان مراجعه می‌کنند و از تربیت فرزندانشان اظهار ناتوانی می‌کنند. این مسأله شامل آدم‌های باسواد و تحصیل کرده هم هست. توصیه‌ی همیشگی ما به این پدرها و مادرها این است که تربیت کودکشان را با همسالان کودک تنظیم کنند. به عبارت دیگر، کودکان با همسالان خود به‌ویژه برادر و خواهر تنظیم می‌شوند. این کار باعث یک تربیت خودبه‌خودی در کودکان می‌شود که والدین تنها نقش هدایت کلی و نظارت بر رفتار آنان را خواهند داشت. متأسفانه خانواده‌هایی که کودکشان در خانه از ارتباط با یک همسال برخوردار نیست و تنها در مهدکودک با همسالان خود ارتباط برقرار می‌کند، به لحاظ تربیتی تنظیم نمی‌شود؛ به‌خصوص که ارتباط در مهد و مدرسه تحت یک انضباط آموزشگاهی قرار دارد و عملاً حالت ارتجالی و خودبه‌خودی در تربیت کودک به وجود نمی‌آید.
    مطالعه کامل

پل ساموئلسون، برنده‌ی جایزه‌ی نوبل اقتصاد در سال ۱۹۷۰ میلادی، در سال ۱۹۵۸ در مجله‌ی اقتصاد سیاسی، مقاله‌ای با عنوان «یک مدل دقیق وام مصرفی با یا بدون قرارداد اجتماعی پول» چاپ کرد. وی در این مقاله‌ که دستاورد عظیمی را به دنبال داشت، اثبات نمود که بهترین عامل تحرک و تکامل اقتصاد «نرخ باروری انسانی» است.

مطالعه کامل

دکتر ایمانی، استاد دانشگاه تربیت مدرس:

هر خانواده‌ای باید برآورد کند. مثلاً یک مادری توان جسمی‌اش را، آمادگی روحی‌اش را، رضایت همسرش را و توان مالی و مؤلفه‌های دیگر را که می‌تواند به فرزندآوری کمک کند لحاظ کند. ما یک موضوعی داریم تحت عنوان «مادران مُستعفی». خانمی می‌گفت من بچه‌ای به دنیا آوردم و دیدم حوصله‌اش را ندارم، او را به مادرم سپردم و گفتم تو بزرگش کن! پس اگر خانمی حوصله ندارد بچه‌اش را بزرگ کند نباید او را به دنیا بیاورد.

مطالعه کامل

جمعیت سال 58 : حدود 36 میلیون
    جمعیت سال 93 : حدود 80 میلیون

سوالی که مطرح است: رشد اقتصادی و باروری اقتصادی کجا رفته؟

قضاوت با دوستان
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

6. 5 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

خیلی خوشحال میشم شما که مطالعات وسیعی در این زمینه دارین و تخصصتون رو در این زمینه گرفتین برای من نبود زیرساخت های مناسب و حتی نبود منابع طبیعی رو برای گسترش جمعیت توجیح کنید جناب.

این لینک هم مطالعه بفرمائین قبلش لطفا:
    http://www.bbc.co.uk/persian/iran/20..._control.shtml

اگر در سخن من, در انتقاد هایی که من میکنم, تلخی وجود دارد؛ این تلخی را بر من ببخشید. اگر معتقدید در این تلخی در آن حقیقت است (دکتر شریعتی)
    بنده هم در چندین پست قبل به صراحت گفتم که :

این مسلم هست که همه نهاد های جامعه باید برای بحث تکثیر نسل با برنامه ریزی هدفمند و دور اندیشانه اقدام کنند که همزمان و هماهنگ با شیب جمعیتی کشور، زیرساخت های لازم برای ادامه روند و همچنین زیرساخت های لازم برای اوضاع فعلی و آینده ی فرزندان حتما فراهم بشه. چه از نظر آموزشی.. چه از نظر تفریحی.. چه از نظر خانواده .. محیط های شهری و روستایی .. اقتصادی و فرصت های شغلی .. ازدواج ... و ..

و اگر بحثی در این زمینه صورت می گیره با عنایت به این وجه مسلم هست. و الا اگر فقط بخواهیم بگیم تکثیر نسل باید صورت بگیره و از تک فرزندی خارج بشیم و به سمت یک جامعه جوان و پر انرژی حرکت کنیم اما هیچ اقدام هماهنگ در کل کشور و نهاد ها و .. انجام نشه، این عین اشتباه و دور از منطق و تدبیر هست.
    این حد اقل ماجراست

که مجلس و همه نهادهای اجرایی و زیربنایی در یک اقدام مشترک سعی در تعامل طرفینی برای فراهم آمدن همه ملزومات رشد جمعیت دارند.

اما روی حرف من با نوع قضاوت شما درباره اون فرد و علم و آگاهی اش و ادبیات نامناسبی بود که بیان کرده بودین.. ضمن اینکه جواب سوالم رو ندادین و اینکه چرا ندانسته و بی منطق بی پروایی می کنین!

در ضمن لینکی که گذاشتید مربوط به سایت بی بی سی هست که اولا در حالت عادی فیلتره و ثانیا مرجع مناسبی برای استدلال نیست. اون هم بی بی سی که دشمنی اش عیان و آشکار هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    جمعیت سال 58 : حدود 36 میلیون
    جمعیت سال 93 : حدود 80 میلیون

سوالی که مطرح است: رشد اقتصادی و باروری اقتصادی کجا رفته؟

قضاوت با دوستان
    یعنی شما الان رشد اقتصادی کشور رو در بین این سالها واقعا ندیدین؟! (هر چند بنده اعتقاد دارم خیلی بیشتر می تونستیم اما بخاطر برخی اتفاقات اون بیشترش تحت تاثیر واقع می شد اما رشد بی سابقه ای در عین تحریم داشتیم که اینجا جای بحثش نیست.)

البته جون این تاپیک جای اون بحث نیست ادامه نمیدم و به مطالعه و آگاهی دوستان واگذار می کنم.
    ویرایش توسط kamanabroo : 8th August 2014 در ساعت 11:28 PM

8. 5 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

بنده هم در چندین پست قبل به صراحت گفتم که :

که مجلس و همه نهادهای اجرایی و زیربنایی در یک اقدام مشترک سعی در تعامل طرفینی برای فراهم آمدن همه ملزومات رشد جمعیت دارند.

اما روی حرف من با نوع قضاوت شما درباره اون فرد و علم و آگاهی اش و ادبیات نامناسبی بود که بیان کرده بودین..

در ضمن لینکی که گذاشتید مربوط به سایت بی بی سی هست که اولا در حالت عادی فیلتره و ثانیا مرجع مناسبی برای استدلال نیست. اون هم بی بی سی که دشمنی اش عیان و آشکار هست.

یعنی شما الان رشد اقتصادی کشور رو در بین این سالها واقعا ندیدین؟! (هر چند بنده اعتقاد دارم خیلی بیشتر می تونستیم اما بخاطر برخی اتفاقات اون بیشترش تحت تاثیر واقع می شد اما رشد بی سابقه ای در عین تحریم داشتیم که اینجا جای بحثش نیست.)

البته جون این تاپیک جای اون بحث نیست ادامه نمیدم و به مطالعه و آگاهی دوستان واگذار می کنم.
    در مورد اول باید بگم که با تحریم های فعلی و وضعیت اقتصادی دولت؛ رایانه ها هم به زور داره پرداخت میشه چه برسه به توسعه زیرساخت ها!

در مورد دوم نمی خوام بحث رو به حاشیه بکشم. مفهوم رسونده شد!

در مورد سوم: کدام حقیقت است که فیلتر و سانسور نشود؟ اگر bbc حقیقت را نمی گوید حتما هیپ هاپ هم موسیقیه اهریمنیه و به خاطر همین غیرمجازه نه به خاطر گفتن حقیقت!

شما الان رشد اقتصادی میبینید؟ اگر تمایل دارین فقط یه سر بزنین به محله های کمی سطح پایین در همین تهران تا ببینید که حتی تلویزیون و یخچال و خوردن بستنی برای کودکان آرزوئه!
    یک کارگر که خودشون بتکونه تو ماه 500 تومن بیشتر در نمیاره با خط فقر 2 میلیون تومنی! بعد شما میگی رشد اقتصادی؟

10. 2 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    در مورد اول باید بگم که با تحریم های فعلی و وضعیت اقتصادی دولت؛ رایانه ها هم به زور داره پرداخت میشه چه برسه به توسعه زیرساخت ها!

در مورد دوم نمی خوام بحث رو به حاشیه بکشم. مفهوم رسونده شد!

در مورد سوم: کدام حقیقت است که فیلتر و سانسور نشود؟ اگر bbc حقیقت را نمی گوید حتما هیپ هاپ هم موسیقیه اهریمنیه و به خاطر همین غیرمجازه نه به خاطر گفتن حقیقت!

شما الان رشد اقتصادی میبینید؟ اگر تمایل دارین فقط یه سر بزنین به محله های کمی سطح پایین در همین تهران تا ببینید که حتی تلویزیون و یخچال و خوردن بستنی برای کودکان آرزوئه!
    یک کارگر که خودشون بتکونه تو ماه 500 تومن بیشتر در نمیاره با خط فقر 2 میلیون تومنی! بعد شما میگی رشد اقتصادی؟

با توجه به آنچه گفتید چاره ای جز سکوت نمی بینم (چون بحث با شما بی فایده است) و سعی می کنم در موضوع تاپیک بحث رو پیگیری کنم

12. 4 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

با توجه به آنچه گفتید چاره ای جز سکوت نمی بینم (چون بحث با شما بی فایده است) و سعی می کنم در موضوع تاپیک بحث رو پیگیری کنم
    سکوت سرشار از سخنان ناگفته است از حرکات ناکرده!

توصیه میکنم حتما به اون محله ها سر بزنین من نیز به بحث با شما علاقه ای ندارم و چهره سطح شهر گویای حقیقت است!

14. کاربرانی که از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    دندانپزشکی
    ارسال تشکر
    6,304
    دریافت تشکر: 5,135
    قدرت امتیاز دهی
    15585
    Array

از نظر من این تاپیک جز سیاست هیچ چیزی در بر ندارد ! اگر چند سال پیش در این مورد بحث می شد می شد به دید علم بهش نگاه کرد اما الان کاملا سیاسی ست

فقط بگم چیزی که خنده دار هست اینکه افراد میان اغلب از مارکسیست ها نقل قول میکنن (اون هم نه نظریات و اظهار نظر های مورد قبول جهانی و آزمایش شده ) بعد هم میگن که سایت های بقیه که فیلتر هستن ضداسلام و ایرانی هستن

چند سال پیش اومدن گفتن خدعه ی اسرائیل هست جواب نگرفتند ، حالا اومدن میگن که تعداد سنی ها زیاد تر از شیعه ( طبق اکاذیب و هیچ گونه آمارگیری ) پس باید حواس مون باشه

مورد بعدی اینکه این موضوع امروز و امسال و پارسال نیست آقای قرائتی اول انقلاب فرهنگی اسلامی اومدند گفتند تو تلویزیون ملی که پیامبر هرچقدر تعداد مسلمون بیشتر باشه پیامبر بیشتر افتخار میکنه و جوری شد که الان هستیم در صورتی که پیامبر به مسلمون اندیشمند هست که افتخار میکنه نه از نوع معتاد و فاسد ش ! از قدیم هم گفتن آدم عاقل از یک سوراخ دوبار گزیده نمیشه !

خیلی موضوع ساده ای هست که چون سیاسی شده خیلی معمای عجیبی شده !

هیچ آدم عاقلی نمیگه رشد انسانی بده بلکه باید با منابع طبیعی و معیشت توازن داشته باشد ! حالا آقایون میاند برای اینکه ی مغلطه کنند میان میگن بقیه برای جمعیت هفتاد هشتاد میلیونی و وضع اقتصادی الان گفتن زیاد کنین بهتر میشین ! اگر جمعیت بیست سی بود مناسب جامعه ی ما بود ! اما این مال جامعه ی ما نیست ! مثال مناسب این هست که وقتی میخوایم جامعه رشد تولد داشته باشه اول باید بیایم سینما پارک مدرسه شغل دوبرابر کنیم بعد بگیم تولد رو زیاد کنین ما حمعیت مون که دو برابر شد چند دهه قبل هیچ کدوم از امکانات و مکان ها معمولا یک و نیم برابر نشد چه برسه به دو برابر !

اگر یک نفر یکم هم مطالعه داشته باشه می دونه کدوم منحی جمعیت یعنی بیشرفت و سعادت !

الان هم مطمئنا اونقدر آدما باسواد و فهیم شده اند که خودشون بفهمند و تصمیم بگیرند ! و دچار مغلطه و سفسطه گری دیگران نشود !

اصلا نمی خوام به بجث وارد شم ! لطفا اصلا نقل قول نکنید که جواب نمیگیرید !

در پناه خدا ...
    ویرایش توسط Majid_GC : 8th August 2014 در ساعت 11:39 PM
    "آخرین برگ این دفتر هم به پایان رسید"

16. 4 کاربر از پست مفید Majid_GC سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

نقل قول نوشته اصلی توسط parnian 80 نمایش پست ها
    سلام ببخشید من وارد بحث میشم اما مثلا یک زوجی که هر دو کار میکنند چطور این بچه رو بزرگ کنند؟
    مخصوصا با این وضع قیمت ها که بخش اعظمی از خانم ها هم شاغل شدن...

با تشکر از حضور شما در بحث

همانطور که یکی از دوستان گفتند تکثیر نسل باید با برنامه ریزی هدفمند و دور اندیشانه صورت گیرد تا به سمت یک جامعه جوان پر انرژی حرکت کنیم، که این امر از خانه تا جامعه ادامه خواهد داشت.

در خانه باید قضیه شاغل شدن والدین رو که شما مطرح کردین عمیقا بررسی کرد ، بحث شاغل بودن بخصوص زن وقتی در جایگاه مادری قرار میگیرد بسیار حساس و مهم است که در مسائل اجتماعی امروزه جزء بحث انگیز ترین قضایاست.

علت کار کردن خانم خانه در خارج از خانه دلایل متعددی دارد که اگر از روز ناچاری و الزام است (نیاز مادی، نان آور اصلی خانه)باید در بدنیا آوردن فرزند و تعدد آن و نحوه نگهداری آن نهایت دقت صورت گیرد،

در غیر اینصورت اگر خانم خونه اجباری از لحاظ درآمد نداره باید تصمیم درست تری در این راستا و اولویت بندیهای زندگی داشته باشه.

انشاله در بحث اجتماعی جداگانه به این مسئله هم خواهیم پرداخت.

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

18. 5 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

با تشکر از همه دوستان و عزیزانی که وارد بخث میشن

از انجائیکه عزیزان این مجموعه از افراد روز جامعه و در حال تحصیل در رشته های مختلف می باشند لذا انتظارات خواننده از آنها این نیست که مسئله مهم اجتماعی را به یک رکن مثلا سیاست ربط داده و بعد از اهمیت موضوع کم کنند و فقط خودشون حرفی رو بزنن و با اولتیماتوم که جوابگو نیستن بحث رو ترک کنن.

قضیه جمعیت و محاسبه رو با سالمندی رفتن کشور دیگه فکر نمیکنم خیلی تخصص بخواد که عزیزان بحث رو جور دیگه جلوه بدن و کارشناسان و متخصصان در این زمینه رو به سلیقه شخصی خودشون ندیده بگیرن.

قضیه جمعیت و چگونه بودن آن از لحاظ رده سنی خیلی مهم است و از اینکه همه ارکان جامعه درگیرن که شکی در آن نیست ، پس بیایم خیلی منطقی و علمی به این قضیه نگاه کنیم که مشکل موجود جامعه خودمان است بخواهیم نخواهیم با این مسئله مواجه ایم .

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

20. 6 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)