دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: یک تجربه برای سرماخوردگی یا شاید حساسیت

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مکانیک-جامدات-گ: هوا فضا
    ارسال تشکر
    275
    دریافت تشکر: 1,226
    قدرت امتیاز دهی
    32
    Array

Arrow یک تجربه برای سرماخوردگی یا شاید حساسیت

حدود سی یا سی و پنج روز پیش با سرفه و کمی آبریزش بینی بیماری شبیه به سرما خوردگی با تمام علائم آن بجز سرفه های ممتد شروع شد
    طبق معمول یک قرص سرماخوردگی دکتر عبیدی با یک استامینوفن را استفاده کردم
    شب هم یک قاشق دیفن هیدرامین کامپاند ....
    فرداش بدتر شد بجای دیفن هیدرامین از برم هگزیدین استفاده کردم یکی دور روز با این داروها
    بدتر شد که بهتر نشد
    من که به مراجعه به پزشک کمی تنبلم بالاخره رفتم دکتر داخلی و بعد از معاینه دارو نوشت
    گفتم یک آزمایش سی بی یس هم لطف کنید بد نیست نوشت تو آزمایش موردی نبود الا
    شمارش گلبولهای سفید که با رقم 9500 یکم بالا به نظر میرسید
    خلاصه ده روزی گذشت و ما بهتر نشدیم
    یک پزشک مجرب دیگر و بازهم بعد از ده روز بهتر نشدیم
    و اما داروهای این پزشکان عزیز چهبود
    آمپول بتا متا زون
    شربت هیدروکسی زین
    قرص سر ما خوردگی
    کپسول آزیترو مایسین ( دو-یک-یک -یک-یک)
    ویتامین سی(قرص جوشان)
    و...
    خلاصه بهتر نشد که نشد و تصمیم گرفت بروم پیش یک متخصص ریه تا ببینه این خس خس
    ریه و علائم سر ما خوردگی چرا تشریف نمیبرند
    که شب یکی از دوستان را دیدم و توی راه ماجرا را تعریف کردم
    گفت یک عناب را بزن به سر چاقو بزن و موقع ای که دود کرد زیر بینی ات بگیر و چهار گل را با عناب بیشتر دم کن و یک لیوان بخور
    بنده هم همین کار را کردم فردا صبح دیدم هشتاد درصد بهتر شدم شب بعدی تکرار کردم
    مثل ابی بود که بریزی روی آتش انگار نه انگار که همچین بیماری وجود داشته...
    واقعا دیدم حق دارند کشورهای اروپایی و ایالت متحده و بعضی از کشورهای آسیایی
    به درمان به روش طب سنتی و گیاهی روی می اورند
    واقعا عالیه
    در ضمن اگر سینه تون خشک بود( ریه ها حالت خشکی داشت) بارهنگ حرف نداره
    یا چهار تخمه
    آفت تفکر تعصب
    است
    سخن مولا: اللجاجه تسلی الرای
    تعصب و لجاجت تدبیر را باطل میکند.

افسوس بر دیاری که در آن گنبد های طلا
    باشد و در ان دیار مردم فقیر و گرسنه باشند
    در آن دیار ظلم خیمه زده و جهل بر عقل چیره
    شده است.غریبه
    حسین(ع) بیشتر از آب تشنه لبیک بود
    اما افسوس که به جای افکارش زخم های تنش را نشانمان دادند و تنها درد او رابی آبی معرفی کردند.شریعتی

2. 4 کاربر از پست مفید غریبه سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    دریافت تشکر: 12,415
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

پیش فرض پاسخ : سرما خوردگي

دوست عزيز در مورد تجربه ي شما
    خيلي وقتا مشكل از تشخيص پزشك نيست . بيمارها قبل از تشخيص پزشك ، تشخيص مي دن بيماريشون چيه!
    چند روز پيش با يكي از دوستام حرف مي زدم كه بيمار شده بود، اول گفت كه معده اش درد مي كنه ولي وقتي علايمش رو كامل گفت فهميدم كه مشكل از روده ي بزرگشه .
    خيلي وقتا اين طوريه .
    شما اول بايد مي رفتين پيش دكتر عمومي كه اون تشخيص بده كه بايد پيش كدوم متخصص برين .
    يه مشكلي كه تو جامعه ي متخصصين ما هست هر متخصصي با ديد خودش به بيماري نگاه مي كنه . و سعي مي كنه بيماري رو تو همون بخشي كه تخصص داره دنبالش بگرده .
    البته شايد اون متخصص فكر مي كنه كه بيمار قبلش پيش دكتر عمومي رفته و فهميده كه بيماريش مربوط به كدوم دستگاهه .

در مورد طب سنتي يا همون داروهاي گياهي ، امروزه پيشرفت خوبي صورت گرفته و در درمان بسياري از بيماريها موفقيت هاي زيادي ديده شده ولي يه نكته اي اين جا مطرحه اينه كه ايا داروهاي گياهي دستور مصرف ندارن؟ ايا داروهاي گياهي ضرر ندارند؟
    مهم تر از اين ايا مي شه واسه هر بيماريي داروي گياهي تجويز كرد ؟
    هر علامتي ممكنه نشانه ي يه نوع بيماري باشه مثلا گلو درد نشانه ي چند نوع بيماريه .
    حالا اين بارهنگي كه شما توصيه كردين عوارض جانبي نداره ولي هميشه اين گونه نيست .
    در ضمن دوست عزيز پزشكان اين همه سال مي رن درس مي خونند بعدش يه بيمار مياد پيششون ازش شرح حال مي گيرند بعد شما با يه تجربه يه نسخه ي كلي واسه همه مي پيچي؟ به نظرت اين منطقيه؟ !!!

4. 3 کاربر از پست مفید AvAstiN سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    275
    قدرت امتیاز دهی
    32
    Array

پیش فرض پاسخ : یک تجربه برای سرماخوردگی یا شاید حساسیت

سلام
    امروزه آنچه مورد بحث است این است که وقتی اتوموبیلی را مثلا بیست سال پیش به مکانیک مراجعه میکردید بعلت سیستم ساده در احتراق ماشین و برق و تنظیمات و حتی سیستم تعلیق اتومبیل خیلی ساده مکانیک انرا عیب یابی میکرد و رفع عیب مکانیکی که بسیار وارد بود حتی قطعه مورد نظر را رفع عیب میکد و مجدد از همان قطعه در اتومویبل شما استفاده میکرد . حتی اگر شما کنار دست مکانیک فقط نظاره گر بودی احتمال اینکه بتوانید عیب ماشین خود را تشخیص بدهید بسیار بالا بود و اصولا کسانی که اتوموبیل داشتند بعد از چند سال خودشان یک مکانیک نصف و نیمه هم بودند.
    چرایش هم ذکر کردم یک سیستم ساده داشتیم .
    اما امروزه با تغییرات پیچیده در اتوموبیل ها روبرو هستیم بخصوص
    اضافه شدن سیستم های کامپیوتری و هوشمند در وسایل نقلیه
    و جالب اینکه با توجه به اینکه مکانیک ها امروزه بر ای تست از سیستم های کامپیوتری استفاده میکنند اما اغلب مجبور به تعویض
    چند وسیله میشوند شاید به نتیجه برسندحتی من در مواردی دیدیم
    که یک خودرو...د را هیچ مکانیکی نتوانست درست کند حتی مراجعه کرد به گارانتی شرکت سازنده بازهم نتیجه ای نداشت و با چند میلیون ارزانتر اتوموبیلش را فروخت.
    انسان در زمان های قدیم نه چندان دور از تغذیه ساده ای بر خوردار بود اکثر بیماری ها با داروهای ساده گیاهی و طب سنتی حل میشد
    واقعا همینطور بود.
    من تحقیقات وسیعی کردم و دیدم حتی خیلی کیست ها و غدد بزرگ شده لنفی و... با همان دارو گیاهی از بین میرفت.
    اما انسان امروز موجود پیچیده ای است معتقدم همان طور بازی
    کودکان با بازی های ساده قدیمی متفاوت است دقت کنید
    هفت سنگ- لی لی- گرگم به هوا- تیله بازی- توپ بازی- نقاشی........
    بجای انها
    بازیهای کامپیوتری(پلی استیشن یک تاسه) - نرم افزارها و سی دی های اموزشی و ..- اسباب بازی های پیچیده و کامپیوتری ...
    بطور حتم باکتری ها و ویروس هایی که با ما زندگی میکنند اینبار
    می آیند با این نمونه نوعی سازش کنند و با توجه به پیچیدگی
    بطور حتم ساختمانشان پیچیده تر میشود و حتی از نمونه حیوانی با تغییر ساختاری به نمونه اسی پذیر انسانی تبدیل میشوند.
    یک سوال در مورد فراوردهای طب سنتی پیش می اید
    ایا انها نیز خودشان را تجهیز میکنند برای مبارزه با ویروس هایی که
    تغییر ساختاری دادند
    البته منظورم از تغییر ساختاری تغییر تجهیزات است(مقایسه یک سرباز و تجهیزات در جنگ جهانی دوم با سرباز در حال حاضر)
    و ایا سیستم دفاعی بدن ما در برابر انها تغییر تجهیزات دفاعی میدهد؟
    بنده شخصا معتقدم پزشکان علی رغم تلاش های شبانه روزی
    اما همانند مکانیک های امروز از پیچیدگی ویروس ها و باکتریها
    بسیار عقب ماندند و به نوعی در این کورس این سیستم های
    حمله هست که تا حدود زیادی برنده مسابقه هست.
    نمیخواهم سنت گرایی کنم و به عقب بر گردم اما خیلی از کارهایی
    که انسان مارک علمی و تکنولوژی بر آن زده باعث برد ویروس ها و
    باکتریها شده است. انسانها با این روش سالم زندگی نمیکنند.
    معتقدم لا اقل کسانی که از تغذیه سالم تری استفاده میکنند و زندگی امیخته با تکنولوژی کمتری دارند اگر بیمار شوند تا حدود زیادی بیماریشان پیچیده نیست و با همان درمان گیاهی سلامتی
    خود را بدست خواهند آورد.
    در فست فودها و غذاهای سنتی که هم اشاره کوچکی کردم
    تغذیه سالم مهم است و مرکز خیلی بیماری ها طبق طب اسلامی
    (بر گرفته از سخنان بزرگان و ائمه) معده است.
    موفق باشید
    آفت تفکر تعصب
    است

شده است.غریبه
    اما افسوس که به جای افکارش زخم های تنش را نشانمان دادند و تنها درد او رابی آبی معرفی کردند.شریعتی

6. 2 کاربر از پست مفید غریبه سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

جهش پیدا کردن ویروس ها و مقاوم شدن باکتریها که شکی درش نیست .ولی به هر حال ما با همین ها مریض می شیم ویروس و باکتری و اینا هم فقط از راه غذا که وارد نمی شن . یکی از راههای عمده ی انتقال از راه تنفسی و هوایه و به تغذیه ی سنتی و فست فود ربطی نداره .
    حالا که ما با این ویروس ها بیمار می شیم طب سنتی . طب جدید هر کدوم تلاش خودشون رو می کنند تا راه درمان پیدا کنند .
    اینکه کدومشون موفق تر بودن جای بحث داره ولی مساله ی مهم اینه که هم داروهای گیاهی هم شیمیایی توسط متخصص تجویز بشه . اینکه ما خودمون دارو رو سرخود مصرف کنیم بسیار کار اشتباهیه !

8. کاربرانی که از پست مفید AvAstiN سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    275
    قدرت امتیاز دهی
    32
    Array

من مطمئن هستم اگر فست فودها نبودند لا اقل هشتاد درصد نوشابه های گازدار با مواد افزودنی و رنگ ها و مارک های مختلف
    مصرف نمیشدند فکر نمیکنم دیگر کسی بر این گفته خرده بگیرد که
    نوشابه های گازدار بسیار مضر هستند .
    بهترین نوشابه کماکان آب سالم است و همچنان انواغ دوغ ها ...
    که بیشتر با غذاهای سنتی میل میشود.
    .
    مسئله دوم اینکه اگر مثلا کسی بگوید اغلب تصادفات بر اثر سرعت غیر مجاز است بعد سامع نتیجه بگیرد که فقط بر اثر سرعت غیر مجاز تصادف ایجاد میشود. اینکه بگوییم معده انسان سر منشا خیلی از بیماری هاست دلیل نمیشود که بخواهیم ورود باکتری ها از مجاری تنفسی را رد کنیم نمیدونم شما چطور چنین نتیجه ای گرفتید
    و جالب اینکه من مثال بسیار واضحی از ماشین های امروزی و
    اتوموبیل های قدیمی تر زدم حدود دو دهه پیش گفتم اگر یک
    تغذیه سالم داشته باشیم بطور حتم درمانمان در امراض اسان تر است.
    در مورد متخصص طب سنتی:
    منظورتان تحصیلات دانشگاهی است؟
    پزشک مورد نظر بعد از مدرک دکترا (عمومی یا تخصصی) یک تخصص دیگر را اضافه میکند چهار سال دیگر دوره می بیند و داروهای گیاهی را علاوه بر شیمیایی تجویز میکند.
    یک متخصص داریم تجربی است بهشون میگن عطار هم فروشنده
    داروهای گیاهی و هم تجویز کننده
    افرادی را میشناسم که فوق العاده هستند این افراد با تجربه
    از رخسار بیمار پی می برند به مریضی او
    و معتقدند که گیاهان خودشان با انها صحبت میکنند و خوب ایمانهای
    قوی دارند و در کارشان موفقند.
    و سر خود مصرف کردن داروهای گیاهی:
    بقول کروبی که در مناظره گفت : ننه جون من هم معنای تورم را میفهمد.
    امروزه خیلی داروهای گیاهی بعنوان یک بازدارنده بیماری یا مکمل را
    در خانه ها میدانند چیست
    مثلا کسی که چهار تا خیار میخوره سردیش میکنه عرق نعنا میدهند
    در نفخ شکم نیز جواب میدهد
    دیگری شکی نیست عرق بید مشک برای قلب مفید است.
    دیگر همه میدانند چای سبز فوق العاده هست
    و...
    من یکی از همسایه ها چندین سال است دچار سرطان مزمن لنفوسیت یا سی ال ال است روز دو عدد لوکران میخورد وضعیت جالبی در شمارش های گلبولهای سفیدش نبود بالای 13000
    پزشکش هم اعتقادی به داروی گیاهی نداشت
    به او توصیه کردم روزی یک لیوان چای سبز با عناب میل کند با همین
    رژیم یک روز درمیان لوکران میخورد وضعیت خونش حدود یکسال است در 15 آزمایش خون به حالت عادی برگشته است.
    من متخصص نیستم و در سایت پزشکی معتبری مقاله میزدم و اطلاعاتم هم از آنجاست دو سال پیش فهمیدم که چای سبز در بهبودی سی ال ال مفید است .
    این دیگر مراجعه به متخصص نمیخواهد اصلا ضرر ندارد . که چای سبز را حتما متخصص ارائه دهد. شاید متخصص اصلا تو فاز سنتی
    نبود.
    وقتی دکتر مورتون در صحبت هاش میگه بهترین راه تمیز کردن پوست ماساژ با روشور است .خوب اون هم یک جراح و متخصص پوست در امریکا هست .
    میگویید مصرف داروهای گیاهی بدون مجوز پزشک کار اشتباهیه
    ایا استفاده از عرق نعنا- عرق بیدمشک- گل گاو زبان- چای کوهی
    چای سبز- عرق شاتره- عرق کاسنی- ......... اشتباه است.
    استفاده از داروهای شیمیایی و تخصصی گیاهی سر خود اشتباه است نه داروهای گیاهی مرسوم یا همان چهار گلی که مثال زدم.
    متصورم که عدم ارائه تعریف در مورد داروهای گیاهی- بیماریها-
    داروهای شیمیایی- متخصص داروهای گیاهی و... این مبحث را
    دچار ابهام میکند مخصوصا اینکه بخواهیم تعابیر عجیب غریب از
    برخی نظرها کنیم و بگوییم چون دو از سه کوچکتر است پس دو کوچکترین رقم است!

آفت تفکر تعصب
    است

شده است.غریبه

10. 2 کاربر از پست مفید غریبه سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

من مطمئن هستم اگر فست فودها نبودند لا اقل هشتاد درصد نوشابه های گازدار با مواد افزودنی و رنگ ها و مارک های مختلف
    مصرف نمیشدند فکر نمیکنم دیگر کسی بر این گفته خرده بگیرد که
    نوشابه های گازدار بسیار مضر هستند .
    بهترین نوشابه کماکان آب سالم است و همچنان انواغ دوغ ها ...
    که بیشتر با غذاهای سنتی میل میشود.
    اساداي زيادي رو ديدم كه عمري رو در راه حقيق و پژوهش صرف كردن ولي بازهم وقي مي خوان يه آماري رو بدن حما از روي يه رفرنس معتبر قبلش حتما چك مي كنن.
    اينكه ما بخواييم بر اساس حدسيا و فرضيا خودمون يه آمار بديم اصلا درست نيست .
    اگر منبع معتبري براي آمار 80 درصدي تون دارين بگين !

.
    مسئله دوم اینکه اگر مثلا کسی بگوید اغلب تصادفات بر اثر سرعت غیر مجاز است بعد سامع نتیجه بگیرد که فقط بر اثر سرعت غیر مجاز تصادف ایجاد میشود. اینکه بگوییم معده انسان سر منشا خیلی از بیماری هاست دلیل نمیشود که بخواهیم ورود باکتری ها از مجاری تنفسی را رد کنیم نمیدونم شما چطور چنین نتیجه ای گرفتید
    من نقش تغذيه ي سالم رو در مقاومت بدن انكار نكردم
    گفتم ما چه تغذيه ي سالم داشته باشيم چه نداشته باشيم بازهم از راههاي ديگه مثل تنفس به بيماريها با ويروس هاي جديد و باكتريهاي مدرن! مبتلا مي شيم و در معرضشون هستيم . به اين حرفتون يه دقتي داشته باشيد!::

معتقدم لا اقل کسانی که از تغذیه سالم تری استفاده میکنند و زندگی امیخته با تکنولوژی کمتری دارند اگر بیمار شوند تا حدود زیادی بیماریشان پیچیده نیست!! و با همان درمان گیاهی سلامتی
    خود را بدست خواهند آورد.
    ------------------------------------------------------------

در مورد متخصص طب سنتی:
    منظورتان تحصیلات دانشگاهی است؟
    پزشک مورد نظر بعد از مدرک دکترا (عمومی یا تخصصی) یک تخصص دیگر را اضافه میکند چهار سال دیگر دوره می بیند و داروهای گیاهی را علاوه بر شیمیایی تجویز میکند.
    یک متخصص داریم تجربی است بهشون میگن عطار هم فروشنده
    داروهای گیاهی و هم تجویز کننده
    افرادی را میشناسم که فوق العاده هستند این افراد با تجربه
    از رخسار بیمار پی می برند به مریضی او
    و معتقدند که گیاهان خودشان با انها صحبت میکنند و خوب ایمانهای
    قوی دارند و در کارشان موفقند.
    اول يه نكته اي رو بگم
    اگر بخوايم طب سنتي رو به عطاريهايي كه اغلب( نه همه) داروهاي گياهي تاريخ گذشته و غير بهداشتي ارائه مي دهند ، محدود كنيم ، در حق اين علم جفاي بزرگي مرتكب شديم .
    امروزه طب سنتي يه بازه ي گسترده اي داره كه داروهاي گياهي بخشي از آن محسوب مي شن .
    در مورد پزشك متخصص ، لطفا يه پزشك رو با يه عطار يكي نكيند . عطار فقط بر اساس تجربه حرف مي زنن ولي يه پزشك( چه طب جديد چه سنتي ) بر اساس تحقيقات و تلاش عده ي زيادي از انسانها كه از سالها قبل شروع شده و هم چنان ادامه داره دارند طبابت مي كنن.
    اينكه چرا يه بيمار وقتي ميره پيش يه عطار يا به اصطلاح اميانه دكتر علفي بيماريش خوب مي شه ولي پيش دكتر مي ره بهبودي زيادي حاصل نمي شه يه بحث بسيار گسترده اس كه جاش تو اين تاپيك نيست . البته اين مساله عموميت نداره .

و سر خود مصرف کردن داروهای گیاهی:
    بقول کروبی که در مناظره گفت : ننه جون من هم معنای تورم را میفهمد.
    امروزه خیلی داروهای گیاهی بعنوان یک بازدارنده بیماری یا مکمل را
    در خانه ها میدانند چیست
    مثلا کسی که چهار تا خیار میخوره سردیش میکنه عرق نعنا میدهند
    در نفخ شکم نیز جواب میدهد
    دیگری شکی نیست عرق بید مشک برای قلب مفید است.
    دیگر همه میدانند چای سبز فوق العاده هست
    و...
    من یکی از همسایه ها چندین سال است دچار سرطان مزمن لنفوسیت یا سی ال ال است روز دو عدد لوکران میخورد وضعیت جالبی در شمارش های گلبولهای سفیدش نبود بالای 13000
    پزشکش هم اعتقادی به داروی گیاهی نداشت
    به او توصیه کردم روزی یک لیوان چای سبز با عناب میل کند با همین
    رژیم یک روز درمیان لوکران میخورد وضعیت خونش حدود یکسال است در 15 آزمایش خون به حالت عادی برگشته است.
    من متخصص نیستم و در سایت پزشکی معتبری مقاله میزدم و اطلاعاتم هم از آنجاست دو سال پیش فهمیدم که چای سبز در بهبودی سی ال ال مفید است .
    این دیگر مراجعه به متخصص نمیخواهد اصلا ضرر ندارد . که چای سبز را حتما متخصص ارائه دهد. شاید متخصص اصلا تو فاز سنتی
    نبود.
    وقتی دکتر مورتون در صحبت هاش میگه بهترین راه تمیز کردن پوست ماساژ با روشور است .خوب اون هم یک جراح و متخصص پوست در امریکا هست .
    میگویید مصرف داروهای گیاهی بدون مجوز پزشک کار اشتباهیه
    ایا استفاده از عرق نعنا- عرق بیدمشک- گل گاو زبان- چای کوهی
    چای سبز- عرق شاتره- عرق کاسنی- ......... اشتباه است.
    استفاده از داروهای شیمیایی و تخصصی گیاهی سر خود اشتباه است نه داروهای گیاهی مرسوم یا همان چهار گلی که مثال زدم.
    متصورم که عدم ارائه تعریف در مورد داروهای گیاهی- بیماریها-
    داروهای شیمیایی- متخصص داروهای گیاهی و... این مبحث را
    دچار ابهام میکند مخصوصا اینکه بخواهیم تعابیر عجیب غریب از
    برخی نظرها کنیم و بگوییم چون دو از سه کوچکتر است پس دو کوچکترین رقم است!
    هر متخصص و اهل فني مي دونه كه تجويز دارو به صورت آنلاين خلاف قوانين هست .
    همين داروهاي گياهي عوارض هم داره . يه سرچ ساده تو اينترنت اين قطعيت اين موضوع رو اثبات مي كنه . من يه مثال كوچيك مي زنم در مورد چاي سبزي كه گفتين عوارضش جلوگيري از جذب آهن در گوشت و سبزيجاته .

در آخر هم يه تجربه از يك پزشك ميذارم كه عمق مطلب روشن تر بشه

حدود 30 سال قبل بيمار ي را به بخش اور‍ژانس مركز ما آوردند كودك 8 ساله باعلايم زير با انگشتان دستش بشكن ميزند هوشياري 50% داشت سزش كج شده بود بطرف راست چشمانش به سمت راست وبالا متمايل بود و مرتب اين كله كج شده را تكان ميداد حرارت بدنش كمي گرم تر از حد معمول ودهان خشك مردمك چشم ميدرياز دوبل ووالدينش مرتب فرياد ميزدند وميگفتند كه بي خودي اين طور شده چند عدد برگ گياه دستشان بود ميگفتند شايد از اينها خورده باشند اقدامات اوليه را انجام دادم ولي هيچ دليلي براي شروع پادزهري نداشتم بيمارا را اگر به تهران ميفرستاديم در راه ميمرد اگر نگه ميداشتم اورا چگونه بايد در مان ميكردم
    با تماس تلفني با يك نفر از اساتيد خودم او به من گفت كه اين گياه تاتوره است و شما در مان ضد آتروپين را انجام دهيد خوب ميشود با اولين تزريق فورا حال بيمار خوب شد ونشست . گاهي خوردن يك داروي گياهي ميتواند تا سر حد مرگ انسان را پيش ببرد.

12. 2 کاربر از پست مفید AvAstiN سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    275
    قدرت امتیاز دهی
    32
    Array

شما نظرات خودتون را گفتید منهم نظرات خودم
    و من نه چلوکبابی دارم در رستوران غذاهای سنتی و..
    امیدوارم شما هم رستوران و یا فروشگاه ارائه کننده غذاهای فست فود
    نداشته باشید.
    چون در این صورت قضاوتمان صحیح نیست.
    بهترین سند عقل است ببینید تازه من امار پایینی دادم اغلب با فست فودها
    نوشابه های گازدار میل میشود .غذاهای سنتی بیشتر با نوشابه های سنتی میل میشود . واقعا دیدنش کار سختی نیست.
    قدیمی ها که علاقه به غذاهای سنتی دارند نوشابه شان هم سنتی است
    .اتفاقا مباحث غذایی در کانالهای ماهواره و حتی کانالهای مشور خودمان بارها به این مسئله اشاره کردند چیز عجیبی نیست من از تعجب شما واقعا متعجب شدم.
    دقت نکردید گفتم که در داروهای شیمیایی و داروهای گیاهی تخصصی حتما
    متخصص نیاز است مثالی که زدید یک داروی گیاهی تخصصی است( تیتوره محلی یا تاتوره ) .
    خوب خیلی خوبه بهر حال هنوز گزارشی نشده از اینکه کسی با
    عرق نعناع یا بید مشک و یا گل گاوزبان و بارهنگ و چهارتخمه و خاکشیر و.... مشکلی برایش ایجاد شده باشد.
    من به چشمهایم نمیتوانم دروغ بگویم وقتی برای خواهر خودم برای یک ضایعه داخل بینی وقت جراحی گذاشتند و با آزمایش و... دقیقا ده سال
    پیش و شب قبل از عمل که او ناراحت بود او را به یک دارو گیاهی معرف کردیم و جوشانده ای برای بوخور داد گفت مشکل حل میشود و بعد از بوخور
    ضایعه از بین رفت نمیتوانم دروغ بخودم بگویم و بگم نه اینطور نیست.
    یا عمویم که دستانش دچار مشکل پوستی شد ده تا متخصص پوست عوض
    کرد که لزومی نمیبینم بعلت مشهور بودن چهار تن از انها اسمشان را ذکر کنم و همین عموی بنده به داروی گیاهی در شهرری مراجعه کردیم بازار قدیم و با یک پماد ساختگی دستش کاملا خوب شد و ضایعه بر نگشت
    بگویم نه چشمهایم دروغ میگویید و حافظه اشتباه میکنی همه اینها خواب
    بوده
    واقعیت و رویداد حقیقت را نمیشود کتمان کرد حتی اگر بر خلاف تصورات
    شخص باشد.
    من بارها دیدم و معتقدم تجربه پزشکان طب سنتی بارها از متخصصین گوی
    سبقت را ربوده و معتقدم خیلی دیگر از دوستان هم چنین تجر به ای را تجربه کردند.
    آفت تفکر تعصب
    است

شده است.غریبه

14. 3 کاربر از پست مفید غریبه سپاس کرده اند .

همکار تالار هنر های تجسمی
    رشته تحصیلی
    میراث فرهنگی: صنایع دستی (سرامیک) / مرمت و حفظ آثار
    ارسال تشکر
    2,414
    دریافت تشکر: 3,522
    قدرت امتیاز دهی
    410
    Array

یارب
    با سلام
    تاپیک خوبی بوده و بحثهای مفید داشته است. خسته نباشید.
    بنده هم با طب سنتی بیشتر موافقم تا علم پزشکی عمومی روز.
    چون از هر دو گروه هم در میان آشنایانمان هست دید عمیق ولی ناقصی به این مسئله داشتم.
    پدربزرگِ پدرم (میرزا مسیح) به مدت 10 الی 13 سال در روسیه علم طب گیاهی سنتی را گذرانده بوده و دانش فوق العاده ای از گیاهان دارویی داشته است. علم و تجربیات وی سینه به سینه به نسل کنونی رسیده که البته طبق تعصبات بی جا کتابهایش معلوم نیست در کدام کُنجی خاک می خورد. با اینکه برخی از آموخته های وی را اطرافیان به یاد دارند ولی در مواقع ضروری، بهترین داروی سنتی برای بیماری تجویز می شود. و جای ایرادی بر آن نیست که چون فرد علمش را ندارد حق توصیه و تجویز دارو بر بیماری فردی را ندارد چرا که تجربه ی سالیان بر فرمولهای ساختگی که هنوز در مرحله ی آزمایش بر بیماری فردی تجویز می شود ارجحیت دارد.
    در ضمن آیا پزشکان جوان که تجربه ی کافی ندارند در تشخیص بیماری با عطاریهای کهنه کار یکی هستند؟!
    چرا همین پزشکان جوان برای کسب تجربه باید از مناطق محروم و روستاها شروع کنند وقتی به مرحله ی تا حدودی پختگی رسیدند منتظر انتقال به مرکز استان را دارند. خیلی این جمله رو شنیدم که پزشکان گفتند روستاها جای خوبی برای درو کردنه.!!!! چرا؟؟؟؟؟؟(وجدان کاری یعنی این ؟) برای من این مسئله، سواله بزرگیه.
    اینهم نظر بنده هستش در ادامه ی بحث. می تونید نقد بفرمایید.
    با سپاس
    یا علی
    یا رب با تو سخن می گویم:
    گر به تو افتدم نظر؛ چهره به چهره، رو به رو
    شرح دهم غم فراق؛ نکته به نکته، مو به مو

(پروردگارا! مرا و والدین مرا و مومنان را روزی که حساب برپا شود، ببخشا) 41سوره ی ابراهیم

16. 3 کاربر از پست مفید تاری سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    275
    قدرت امتیاز دهی
    32
    Array

خداوند بیامرزد پدر بزرگ شما را
    منهم با تعدادی عطار (طب سنتی و گیاهی) که لا اقل در تهران شهرت داشتند بر خورد داشتند
    آنها عاشق گیاهان هستند و مدعی اند گیاهان خودشان میگویند به کار
    چه بیماری می ایند
    به نظر من چه طب سنتی و چه طب امروزی آن طبیب و حکیم و این دکتر و
    پزشک وقتی موفقند که ایمان به کارشان داشته باشند.
    آفت تفکر تعصب
    است

شده است.غریبه

18. کاربرانی که از پست مفید غریبه سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)