دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 14 از 19 نخستنخست ... 45678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 181

موضوع: رواج نوعی عریانی جدید میان زنان بدحجاب/کشف حجاب جدید در حال اجراست!

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

پیش فرض پاسخ : رواج نوعی عریانی جدید میان زنان بدحجاب/کشف حجاب جدید در حال اجراست!

برا این قوانین و حجاب، ما چقد جوون دادیم؟ چقد نوجوان خونشون رو دادند؟اونا هم به خدا میخواستن زندگی کنن. میدونین چقد دختران جوون خودشونو انداختن به رودخانه تا بیگانه دستشون بهشون نرسه؟ اینا جون دادن و ما هم میگیم جوون دادیم تا با معیارها و قوانینمون زندگی کنیم.چرا بی حجابها آزادی ماهارو سلب میکنن؟ چرا باعث میشن دختر من تو مدرسه رنگ و بوی بی حجابی بگیره و واژه ای رو بهش یاد میدن که شرم آور است؟

بابا ما میخواهیم با معیارهایی زندگی کنیم که به پاش خون دادیم جوون دادیم. بخدا این همان معیاری است که کتابمون قرآن گفته. حالا ما سلب آزادی میکنیم یا بی حجابها؟ وجب به وجب این کشور از خون جوانانمون آبیاری شده. بخدا مادرم میگف از جویهای آب خون میرفت. ما بخاطر معیارهامون انقلاب کردیم و جون دادیم. خلاف این است؟ اگه قرار بود بی حجاب زندگی کنیم مگه دیوونه بودیم که انقلاب کنیم و این همه خون بدیم جوون بدیم. الان هم که الان است مادرانی منتظر بچه هاشون هستند تا برگرده به خونه. ما میخواهیم با معیارهامون زندگی کنیم اما خواهرانم که بی حجاب هستین آزادی مارو سلب کردین. درخت معیارهای ما با آب ،آبیاری نشده با خون آبیاری شده. اون جوانانی که میرفتن ،موقع رفتن میدونین چی میگفتن؟ برین بخونین؛ میگفتن:

«خواهرم سیاهی چادرتو از خون رنگی من کوبنده تر است»

یعنی چی؟ یعنی اون امنیتی که تو با چادرت میتونی در این جامعه پیاده کنی من با خونم نمیتونم. من که مرد هستم با دادن خونم نمیتونم به اندازۀ تو جلوی دشمن رو بگیرم.

حالا خودتون کلاهتونو قاضی کنین: چرا معیارهای مارو نشونه رفتین؟ما الکی این درخت رو با خون آبیاری نکردیم

الهی؛ تشنگی ام را در کسب علم و عملم را در آنچه رضایت توست قرار بده.
    آمین

2. 7 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

پیش فرض پاسخ : رواج نوعی عریانی جدید میان زنان بدحجاب/کشف حجاب جدید در حال اجراست!

یه چیزی رو بعد از خوندن متن صحبت ها باید اعتراف کنم (اهل جو زدگی و .. هم نیستم ها)

اینکه خیلی باحالید... خیلی گلید... خیلی خوشحال شدم که راحت با هم بحث می کنید و تبادل نظر..

کاش هر جا که بحث میشه اینقدر بتونن جلو برن ولی حرفشون رو هم بزنن و دعوا درگیری نشه.

نتیجه های خیلی قشنگی گرفته شد . خواستم خودم بنویسم دیدم چون خودتون تو متن بحث بودید بنویسید بهتره.

---------

یه چیز کوچولو و مهم رو هم بگم

اکثر دختران ما بی حجاب نیستند... بدحجاب هستند... چون (حداقل پیش خودشون ) فکر می کنن دارن حجاب رو رعایت می کنند پس قائل به یه نوع حجابی هستند.. این مهمه و باید ما حجاب رو تعریف کنیم که اگر شخصی می خواد حجاب داشته باشی یعنی باید چیکار کنه که از اون عواقبی که برای خودش و دیگران و جامعه و خانواده و .. می ترسه پیش نیاد...

که الحمد لله در این مورد هم بحث کردید.

به نظر من چند تا نتیجه خوب گرفته بشه و به عنوان پیشنهاد سایت نخبگان جوان به مسئولین ارائه بشه... این یعنی بحث نتیجه دار...
    که بفهمن کاری که اونا نمی کنند ما باید جرئش رو بکشیم...

---------------

ممنونم قصدم وارد شدن به بحث نبود.

4. 9 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برنامه ریزی اموزشی نیروی انسانی
    ارسال تشکر
    6,414
    دریافت تشکر: 9,022
    قدرت امتیاز دهی
    5174
    Array
    ساناز فرهیدوش's: لبخند

اول از همه یه صلوات محمدی بفرستین بعد با ارامش شروع کنین به بحث!!

بچه ها ایران و تهران و اسلام رو بذارین کنار یه لحظه !!

خود ت خود خودت خود من بریم جلو اینه من اول خودم رو درست می کنم !! با اخلاق با منش مثل یک انسان با شخصیت !!

کاری ندارم شغلت چیه مذهبت چیه اما خوب میدونم همتون چی میگین !!!

من هم جوونم و هم امروزی مثل همه شما اما به خدا یه تیپ هایی ادم میبینه یه جوری میشه حالش شمال جنوب شهرم نداره ابجیتون همه جا هست !!

برادر گلم همکار عزیز راننده محترم ما هم ناموش شما هستیم !!!

خواهر جون هرتیپی دوست داری داشته باش اما برا خودت تو حریم شخصی شوهر من نیا !!!!

اینا همش حرفه ها خیلی حرف !! هی تو رو خدا شعار ندیم هم رو محکوم نکنیم !!

نمیگم کار ایکس و ارگان ایگرگ درسته اما به خدا با رفتار کردن طبق عرف یه ذره رعایت کردن پوشش ظاهری یه ذره مدارا کردن میشه باهم مهربون تر بود و یه ذره زندگی یه کام هممون شیرین تر میشه !!

نه میگم چادر سرتون کنین نه میگم پسرا شلوار کردی بپوشن !!

خودتو ن خوب میدونین چی میگم مد روز اینه که طبق شانت لباس بپوشی و بگردی !!
    http://roksana65.blogfa.com/ساناز فرهیدوش
    وبلاگ خودشکوفایی

6. 8 کاربر از پست مفید ساناز فرهیدوش سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 208
    قدرت امتیاز دهی
    61
    Array

بنظر من الان دیگه دیر شده واسه مقابله با این رفتارها.روحانیون که در صدر امور مملکت ما هستن سی سال خواب بودن و توی اون شور واشتیاق مردم اوایل انقلاب که آماده پذیرش حرفشان بودند به خوبی درمورد مسائل دینی توجیه نکردن تا آنها به فرزندانشان که نسل دوم وسوم انقلاب هستند منتقل کنند.
    وقتی دختر از مادرش بپرسه چرا چادر سرکنم و او نتونه با ادله ی محکم توجیهش کنه ازین بیشتر هرگز انتظار نمیره
    ولی روحانیون حداقل باید تلاش خودشان را برای جبران انجام بدن

8. 4 کاربر از پست مفید تلاش واندیشه سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

نقل قول نوشته اصلی توسط تلاش واندیشه نمایش پست ها
    بنظر من الان دیگه دیر شده واسه مقابله با این رفتارها.روحانیون که در صدر امور مملکت ما هستن سی سال خواب بودن و توی اون شور واشتیاق مردم اوایل انقلاب که آماده پذیرش حرفشان بودند به خوبی درمورد مسائل دینی توجیه نکردن تا آنها به فرزندانشان که نسل دوم وسوم انقلاب هستند منتقل کنند.
    وقتی دختر از مادرش بپرسه چرا چادر سرکنم و او نتونه با ادله ی محکم توجیهش کنه ازین بیشتر هرگز انتظار نمیره
    ولی روحانیون حداقل باید تلاش خودشان را برای جبران انجام بدن

سلام
    اوضاع اینقدرا هم که نشون میدین وخیم نیست.
    روحانیون هم کار کردند هر چند جای کار بسیار دارد...
    اما پدر و مادر ها هم باید منتظر لقمه آماده نباشند و مطالعه کنند پای مجالس بنشینند و به اندازه خودشون اهل مطالعه و تحقیق در مورد دین خودشون باشند.

الان ماها که پدرومادر های فردا هستیم و چه بسا همین الان هم باشیم.. چقدر سعی کردیم از همین دستاوردهای مذهبی (کتاب و علما و جلسات و .. ) استفاده کنیم

جوینده یابنده است اینطور نیست که کسی که بخواد بفهمه مجالی برای فهمیدن نباشه... هست.. انشاالله ما هم به خودمون تکونی بدیم و برای یادگیری دینمون بیشتر تلاش کنیم.

البته وظیفه روحانیت هم سنگین است و باید کار بیشتری بشه.

اکثر شهدای صدر انقلاب مخصوصا معروفین از شهدا اگر زندگی نامه شون رو مطالعه کنید می بینید با یک روحانی در ارتباط بودند. هیچ وقت اون روحانی به زور نیومده یقه اش رو بگیره بگه بیا گوش کن خودش دنبالش بوده و رفته..

سوء تفاهم نشه می خوام بگم الان که شرایط خیلی بهتره .... ما هم باید بخواهیم..

10. 6 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 208
    قدرت امتیاز دهی
    61
    Array

بله البته شرایط برای نسل جدید که همه باسوادن واقعا خوب شده.ولی مشکل اینجاست که الان دیگه اون اشتیاق اوایل انقلاب وجود نداره. مادران نسل قبل هم مگه امکانات الان را داشتند؟

12. 4 کاربر از پست مفید تلاش واندیشه سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

نقل قول نوشته اصلی توسط F a t i m a نمایش پست ها
    به نظر من اون فرد دورويي كه خودش رو تو حجاب پنهان كرده از هر بي حجابي ، بي حجاب تره
    برادر من حجاب.در همه چيز خلاصه ميشه
    خب حالا - منکه تا حالا ندیدم از اینجور ادما
    شما هم روی استثنا ها کلید کردی - کلیت رو ول کردی
    داری به بهانه ی بدی چند نفر خوبی رو بد جلوه میدی

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

14. 2 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

کاربر حرفه ای
    رشته تحصیلی
    آب و خاک
    ارسال تشکر
    36,121
    دریافت تشکر: 19,588
    قدرت امتیاز دهی
    34267
    Array
    *FATIMA*'s: جدید75

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله91 نمایش پست ها

سلام

چجوری افراد چشم پاک میشن؟ درجات افراد متفاوت است. وقتی افرادی خودشونو به نمایش میذارن عده ای معتقدند که باید نگاهشون کرد چون برا همین خودشونو به نمایش گذاشتن و إلا چه دلیلی داره که خودشونو به نمایش بذارن. وقتی از یه طرف دخترا خودشونو به نمایش بگذارن و از طرف دیگه مردانی نگاه کنن اونوقت شهوت جامعه رو پر میکنه . و بچه ها از این بزرگترها الگو میگیرن و نسل به نسل این کار ادامه پیدا میکنه. خب مسلمه در چنین جوامعی باحجاب هم صدمه میبینه.

آیا با وجود این همه بی حجاب همه میتونن خودشونو نگه دارن؟ تنها افرادی میتونن که ایمانشون قوی است. برا اونایی هم که تازه میخوان یاد بگیرن و ایمانشون رو تقویت کنن اوضاع بد دختران و وسایل دیگر مجال نمیده. اینا به هم مربوط هستند که این همه بهش هشدار داده میشه

چه دلیلی داره فرد در خیابون بی حجاب باشه؟یه دلیل منطقی بیارین؟جز این نیست که خودشو به نمایش بذاره.

بله میتونه پوشیده بشه و کسی نگفته که حجاب فقط چادر است بلکه گفته میشه حجاب برتر چادر است. اگه خانم بتونه عوامل تحریک انگیز رو بپوشونه حجاب رو رعایت کرده . عوامل تحریک انگیز فقط پوست و بدن نیست. خانما در بدنشون برجستگی هایی دارند که اونا هم جزو عوامل هستند که خودتون بهتر از بنده میدونین.

خب کنترل نگاه مهمه و باید مرد نگاهش رو کنترل کنه و زن خودشو بپوشونه و این یه قضیۀ دو طرفه است. باحجابا در امان نیستند چون وقتی بی حجابها باعث برانگیخته شدن شهوت میشن فرد دیگه عقل تو یرش نمی مونه به باحجابها هم تیکه میندازه و درواقع محیط رو نا امن میکنن. این کاملا مشخصه.

حجاب یه حد اقل داره و یه حداکثر که بهش میگن حجاب برتر که قرآن هر دوتاشو معرفی کرده. این حجاب که میگن تو قرآن معرفی شده ؛ هیچ کس از خودش چیزی نمیگه.

اینو که شما خانمها نمیتونین بگین اینو از آقایون باید پرسید. دیدن مو و پوست خانم و برجستگی ها و...همش باعث شعله ور شدن هس. تو اجتماع ما آقایون هستیم و خودم با گوشام شنیدم که چه چیزای رکیکی به دختر میگن البته دختر نمی شنید و راهشو میرف اما پشت سرش پسر طوری شهوتی شده بود که قابل بیان نیس. اینارو از آقایون باید پرسید پس لزوما نظر دختر فقط ملاک نیس.

تعریف از حجاب اینه که هر چیز محرک باید حذف بشه. بی حجابی عامل اصلی تحریکات است و این از روشن ترین مسائل است. ما عموم اجتماع رو در نظر میگیریم

بله عاملش هم بی حجابها و شهوت ران ها هستند.علتش هم چند بار توبحثها گفته شده

نه عقل و دین میگه اگه حجابت کامل باشه جبران میشه.اما اگه کامل نباشه و خودت محرک باشی یعنی عوامل تحریک تو وجودت دیده بشه خودت عاملش هستی پس :از مکافات عمل غافل مشو--------گندم زگندم روید جو ز جو

بی حجابی عامل تحریک است ،خلاف و درست نداره. راه کج کج است نمیشه راه کج رو درست رفت.

بی حجابها باید به بقیه احترام بگذارن. وقتی بی حجابی رسم میشه به آزادی من تجاوز شده و این عدالت نیست.

خب این قضیه مربوط به رفتار آدماست. البته عوامل محرک اونایی که حجاب دارن به مراتب کمتر از بی حجابهاست. ببینین شما چادری که حرمت نگه نمیداره رو با بی حجاب مقایسه میکنین این درست نیس . باحجابهایی که حرمت نگه نمیدارن رو با بیحجابهایی که حرمت نگه نمیدارن مقایسه کنین بهتره. باز اینجا باحجابها عوامل مفسدشون کمه. کاری هم با ریا و... نداریم چون از آثار حجاب تو اجتماع میگیم بقیه اش رو خودش میدونه و خداش.

ببینین همه که ایمانشون یه حد نیس علاوه بر این همه در حال رفتن به سوی خدا و تحت اوامر خدا نیستند.پس چشم پاک زمانی برا عموم معنی پیدا میکنه که خانم هم خودشو پوشانده باشه. اگه زنی خودشو به نمایش بذاره حتما کسانی که ایمان درست ندارن نگاش میکنن. همانطور که زن باحجاب خوبه مرد چشم پاک خوبه ؛ و همانطور که زن بی حجاب خودشو نمایش میذاره مرد چشم ناپاک هم وجودخواهد داشت یکی بدون دیگری غیرممکن است.

مگه مشکل فقط متلک گفتن است؟ بابا بوی ناامنی و شهوترانی همه جارو برمیداره کاش فقط متلک بود. همین شهوترانی که از بیحجابی شعله ور میشه میدونین چقد عامل عصبی شدن فرد است؟چقد ایجاد نا امنی میکند؟هتک حرمتها میشه. نمیدونم چجوری میخوان جواب بدن. این بیحجابها و شهوترانها حرمت اجتماع رو میشکنن. به آزادی دیگران احترام قائل نمیشن. یکی از قانون ایران خوشش اومده و میخواد توش راحت نفس بکشه اما اینا نمیذارن. آخه 98 درصد رای آورده این قوانین.
    سلامي مجدد
    اگه بعضي چيز ها رو شما پسر درك ميكني بعضي مسائل هم من دختر درك ميكنم
    ببينيد اصلاً چنين چيزي نيست ، كسي كه بخواد شهوت راني كنه به بي حجاب و حجاب دار كاري نداره ، اون نيتش از اول خراب هست ، اين تو همه زمان ها هم وجود داشته
    درسته قرآن در مورد حجاب حداقل و حداكثر آورده كاملترينش هم تو سوره نساء موجود هست ولي نگفته كاملترينشون چادره ، اين ما خودمون خواستيم اين رو به عنوان حجاب برتر معرفي كنيم
    قرآن گفته خود را پوشيده نگه دارىد و برجستگي ها رو محفوظ كنيد ولي نگفته چجوري ، منم اگه دقت كرده باشيد گفتم پوشاندن أينا مهمه
    تا الان به يك نكته اشتراك رسيديم ، هم من و هم شما باحجابايي كه حرمت رو نگه نميدارن و هم بي حجاباي كه حرمت را نگه نميدارن رو دوست نداريم
    ميرسيم به بي حجابايي كه حرمت نگه ميدارن كه به نظر من اينا بي حجاب نيستند
    علف هرز چيست ؟!
    گياهى است كه هنوز فوايدش كشف نشده است
    ....
    بحث: زندگی با گیاهان دارویی

16. 2 کاربر از پست مفید *FATIMA* سپاس کرده اند .

کاربر حرفه ای
    رشته تحصیلی
    آب و خاک
    ارسال تشکر
    36,121
    قدرت امتیاز دهی
    34267
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله91 نمایش پست ها
    برا این قوانین و حجاب، ما چقد جوون دادیم؟ چقد نوجوان خونشون رو دادند؟اونا هم به خدا میخواستن زندگی کنن. میدونین چقد دختران جوون خودشونو انداختن به رودخانه تا بیگانه دستشون بهشون نرسه؟ اینا جون دادن و ما هم میگیم جوون دادیم تا با معیارها و قوانینمون زندگی کنیم.چرا بی حجابها آزادی ماهارو سلب میکنن؟ چرا باعث میشن دختر من تو مدرسه رنگ و بوی بی حجابی بگیره و واژه ای رو بهش یاد میدن که شرم آور است؟

بابا ما میخواهیم با معیارهایی زندگی کنیم که به پاش خون دادیم جوون دادیم. بخدا این همان معیاری است که کتابمون قرآن گفته. حالا ما سلب آزادی میکنیم یا بی حجابها؟ وجب به وجب این کشور از خون جوانانمون آبیاری شده. بخدا مادرم میگف از جویهای آب خون میرفت. ما بخاطر معیارهامون انقلاب کردیم و جون دادیم. خلاف این است؟ اگه قرار بود بی حجاب زندگی کنیم مگه دیوونه بودیم که انقلاب کنیم و این همه خون بدیم جوون بدیم. الان هم که الان است مادرانی منتظر بچه هاشون هستند تا برگرده به خونه. ما میخواهیم با معیارهامون زندگی کنیم اما خواهرانم که بی حجاب هستین آزادی مارو سلب کردین. درخت معیارهای ما با آب ،آبیاری نشده با خون آبیاری شده. اون جوانانی که میرفتن ،موقع رفتن میدونین چی میگفتن؟ برین بخونین؛ میگفتن:

«خواهرم سیاهی چادرتو از خون رنگی من کوبنده تر است»

یعنی چی؟ یعنی اون امنیتی که تو با چادرت میتونی در این جامعه پیاده کنی من با خونم نمیتونم. من که مرد هستم با دادن خونم نمیتونم به اندازۀ تو جلوی دشمن رو بگیرم.

حالا خودتون کلاهتونو قاضی کنین: چرا معیارهای مارو نشونه رفتین؟ما الکی این درخت رو با خون آبیاری نکردیم
    آثارى كه جنگ از خودش به يادگار ميذاره اصلاً آثار قشنگي نيست
    يه بخش كوچكي از جنگ مربوط به ناموس ميشه بخش عمدش بحث جدا داره
    من خودم دختر يه رزمنده ام به من ميگي !
    حالا موضوع جنگ بماند چون اصلاً ربطى به موضوع نداره
    ميدوني مشكل ما چيه ، مشكل ما اينه كه فكر ميكنيم فقط خودمون قرآن خونديم و تحقيق كرديم و شهيد داديم در صورتيكه همه ماها ميدونيم قرآن چي گفته
    نه كي چنين حرفى رو گفته ، هنوز هم تو مدارس حرف از ايمان و حجاب وجود داره حتى من مربى هم دارم اين آموزش ها رو ميدم
    پس اصلاً نگران مدارس نباش چون داره آموزش داده ميشه ولي اين كه چقدر در خانواده با اين موصوع برخورد ميشه نيز وجود داره
    بله اون موقع فرق ميكرد ، چرا چون يك كشور خارجكي داشت به ايران نفوذ ميكرد ، جنگ بوده
    شما اگه به تاريخ هم رجوع كني ميبيني كه تو زمان هر پادشاهي وجود داشته چه ايراني چه خارجي
    هركي كه به كشور ميرسيد زناشونو به عنوان غرائم برميداشتن
    اوضاع جنگ خيلي فرق ميكنه ، براي آسيب رساندن به هر كشور هر كاري ميكردن
    داشتن به زور حجاب رو از سر ناموس مردم برميداشتن ، اين شعار براي اين بود
    پس جنگ رو وارد مداخله نكن !
    علف هرز چيست ؟!
    ....

18. 2 کاربر از پست مفید *FATIMA* سپاس کرده اند .

کاربر حرفه ای
    رشته تحصیلی
    آب و خاک
    ارسال تشکر
    36,121
    قدرت امتیاز دهی
    34267
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین مت نمایش پست ها
    خب حالا - منکه تا حالا ندیدم از اینجور ادما
    شما هم روی استثنا ها کلید کردی - کلیت رو ول کردی
    داری به بهانه ی بدی چند نفر خوبی رو بد جلوه میدی
    نه اشتباه نكن من خوبي رو بد جلوه ندادم خيلي هم طرفدار خوبي ام
    براي همين هم اومدم به بحث ، چون ديدم حق خيلي ها داره ضايع ميشه
    مهم ديدن من و يا شما در بين دوستانمون نيست مهم ديدن افراد در جامعه هست
    من با بي حجابايي كه عمداً خودشون رو به عرضه نمايش ميذارن كاري ندارم بلكه خيلي هم ازشون بدم مياد
    حرف من بي حجابا يا به قول دوستمون بدحجاباي با ايمانه ، اين وسط داره حق أينا ضايع مبشه
    علف هرز چيست ؟!
    ....

20. 2 کاربر از پست مفید *FATIMA* سپاس کرده اند .

صفحه 14 از 19 نخستنخست ... 45678910111213141516171819 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)