دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: من سرمایه گذارم (تهران)

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    191
    دریافت تشکر: 188
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

Cool من سرمایه گذارم (تهران)

شماره ها حذف شدن

عرض شود این اگهی یک شرکت است از این دست اگهی ها را من در کشور میبینم
    ولی تا الان با هیچ کدوم کار نکردم پس اگر می خواهید با این شرکت همکاری کنید
    پیشنهاد می کنم این موارد را رعایت کنید
    1_ برسی سایت شرکت اگر داشته باشد
    2_برسی تجربه کاریشان
    3_ معرفی چند مخترع که تا الان با ایشان همکاری کردند
    4_برسی تاریچه شرکت و اینکه چی شد این شرکت به وجود امد تجربهای کارمندان و صاحب شرکت
    5_ ببینید ایا همکارانی در تهران دارند
    6_...
    7_ تا ریسک نکنید به جای نمی رسید

اگر کسی دیگر سرمایه گذار میشناسه معرفی کنه
    ویرایش توسط reza azadi : 5th January 2012 در ساعت 07:51 PM

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    191
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

down پاسخ : من سرمایه گذارم (تهران)

شماره ها حذف شدن

============================
    ============================

عرض شود اینجانب در زمان مناسب در مورد سرمایه گذار، تولید کننده ها و اختراعات تجربه های خودم را می گم ولی فعلا بگم که فکر نکید اینها چند ملیارد پول دارند و قرار است روی هر طرحی سرمایه گذاری کنند نخیر اینها بیشتر واسته هستند مگر اینکه اختراع اب داری به تورشان بخورد که از جیب پول بدن
    در ضمن اگر خواستید دنبال سرمایه گذار بگردید پیشنهاد می کنم قید طرحهای پیش پا افتاده را بزنید مخترعی با 300 اختراع ان هم اختراعات چشمگیر تنها توانسته یکی از انها را بفروشد پس فکر خودتان را بکنید
    در اخر اگر اختراع خیلی توپی به ذهنتان رسید خودتان نمونه سازی کنید حتی اگر چند سال مجبور شوید کار کنید تا روی طرح شما حساب باز کنند!!!
    میزان تحصیلات، نوع برخورد شما و ظاهر لباس و نقشه ها ،توضیحات اختراع و ... بسیار در جذب سرمایه گذار مهم است چرا که شما اگر بهترین اختراع هم داشته باشید و شرایط بالا را رعایت نکید به قول معروف بلانسبت عقل سرمایه گذار به چشمشه و شما را ... حساب نخواهد کرد
    ادامه دارد...
    ویرایش توسط reza azadi : 5th January 2012 در ساعت 07:53 PM

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    191
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

Angry پاسخ : من سرمایه گذارم (تهران)

خواستم شماره چنتا سرمایه دار را بدم که با تضمین سند،سرمایه میدن( موبایل. ماشین .چک . طلا . زمین .خانه و...) ولی دیدم ضررش بیشتر از سودشه
    چون ما داشتیم افرادی که بهترین اختراعات را درست کرده بودن و ماشین زیر پایشان که درامدشان هم همان بود فروخته بودن تا نمونه اختراع را بسازن که اختراعشان تولید نشد یا سرشان را کلاه گذاشتن یا نمونش قبلا بوده یا ووو بعد هزار رو یک پشیمانی. بعدا در موردش مثال میزنم
    و در مورد افرادی که این سرمایه گذاران را میشناسن عرض کنم یک وقت با داشتن یک ایده یا اختراع نمونه سازی شده جو گیر نشوید سند گرو بگذارید و بلانسبت با تعریف از اختراعتان مخ خانواده را بزنید به هیچ عنوان از این روش استفاده نکید مگر انکه مال مورد نظر ( خانه زمین ماشین و..) مال خودتان باشد و دارد خاک میخورد. وگرنه اختراعات دسته بندی دارد و قراری نیست که هر اختراعی تولید شود و طبق امار بسیار از اختراع ثبت شده تولید نمی شود که خودم بعدا مثال میزنم که کجا با چشم دیدم
    شما اگر موتور بدون سوخت هم طراحی کردید نخواهید یک شبه پول نمونه سازی ان را در بیارید و اختراعات دیگر.
    بلا نسبت این خزعبلات( موتور بدون سوخت) بسیاری را ورشکسته و بدبخت روزگار کرد که مثال انهم خواهم اورد
    البته در مورد موتور بدون سوخت یک تاپیک جداگانه باز میکنیم تا متوجه شوید چرا امکان موفقیت شما یک در تریلیون هم نیست! اصلا به عنوان یک طرح اقتصادی رویش فکر نکنید بلکه به صورت تفریحی در کنار دیگر طرحایتان
    نخبگانی که این طرح را دارن از حرفام ناراحت نشوند بلکه خودم هم روی این اختراع کار میکنم و اگهی سرمایه گذار هم دادم که بعدن متوجه میشوید تو اگهی چی نوشته
    یارو میره معدن بقیش باشه بعدن

4. 7 کاربر از پست مفید reza azadi سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    191
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

Angry پاسخ : من سرمایه گذارم (تهران)

یکی از دوستان ایمل زدن گفتند افرادی که ایده دارند ولی تخصصش را ندارند چه کار کنند؟؟؟

هدف من از این تاپیک بیشتر اینکه جلوی ضرر و زیان مخترعان را بگیرم. مخترعان رو به دو دسته تقسیم میکنم کسانی که هدفشان پول است و کسانی که اختراع را برای شهرت ،استخدام ، بورسیه و... نیاز دارند
    بله اولین قدم برای اختراع اینکه ببینید ایا تخصص ان را دارید تا نمونه سازیش کنید یا نه. ببینید ایده شما ایا تکنیک جدیدی دارد که قابل پیگیری باشد یا تنها یک اسم است ما خیلی ها رو داشتیم که وسط راه سرشان به سنگ خورده .مثلا اگر میخواید وسیله ای بسازید که جاذبه را خنثی کند یا وسایل برقی را از راه دور شارژ کنید

روشن است که از نظر تحصیلات و دانش حداقل باید در زمینه این طرحها متخصص باشید حالا فوق تخصص را پیشکش. تازه اگر طرحتان چند شاخه ای باشد باید برای تکمیل ان با متخصصان دیگر گروهی کار کنید.
    پس اگر دانشش را ندارید یا قید طرح را بزنید یا سالها صبر کنید تا دانشش را کسب کنید خیلی ها هم بودن که صبر کردن . البته یادگیری زبان به صورت حرفه ای به شما کمک بزرگی در تحقیقات میکند
    قدم بعدی اطلاع از تحقیقاتی است که در اون زمینه صورت گرفته و باز هم کمک بزرگی است و حتی امکان دارد سالها شما را جلو بیندازد در نتیجه استفاده نکردن از تحقیقات و تجربیات دیگران در زمینه اختراعتان بدترین نوع تحقیق می باشد( ادامه دارد )
    اولین قدم برای تحقیق اینکه اگر واقعا تصمیم به شروع نمونه سازی کردید اینکه ببینید اصلا اختراعان قبلا ثبت شده ؟ یا در حال ساخت ان هستند
    اصلا به این فکر نکنید که اگر چنین اختراعاتی ساخته شده بود من تا حالا خبرش را شنیده بودم
    نه طبق تجربیات من خیلی از اختراعات بزرگ ساخته شده و لی به دلایلی تولید نشده !!!! ( که بعدن مثال میزنم)
    والا خودم یه وسیله پیشرفته و عجیب و غریب ساخته بودم و گفتم محال است به فکر کسی دیگر رسده باشد و بعد از ماهها وقت و پول صرف کردن و یک سال معطلی در سازمان پژوهشها .این سازمان یک کاغذ گذاشت جلوم با این عنوان

منابع یافت شده:

1_پتنت ها : یافت نشد

2_مقالات : یافت نشد

3_ سایتها : یافت شد دو مورد

4_ غیره...

نتیجه اینکه منظورشان از شمار 4 ( غیره) اینکه نمونه اختراعتان را اگر زیر سنگ هم باشد پیدا میکنیم و دور از جان مثل چماق میکوبیم تو سرت
    تازه بعد ار چند ساعت زیرو کردن این دو سایت خارجی با یه نمونه بسیار ساده ترا از اختراع خودم مواجه شدم که کاریش هم نمی شد کرد برام مهم همان اختراع بود
    ویرایش توسط reza azadi : 28th December 2011 در ساعت 02:02 AM

6. 5 کاربر از پست مفید reza azadi سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

Exclamation پاسخ : من سرمایه گذارم (تهران)

سلام ببخشید وارد بحث تون می شم.
    اقا رضا راست میگویند من الان خودم پس از کلی مشقت تونستم یه طرح ساده رو تازه طراحی کنم.اینکارا علم میخواد ولی میدونید چیه؟ اگر واقعا یک نفر با تمام وجود بخواد که یک اختراع به بشر تقدیم کنه باید بدونه که:
    1-از لحاظ علمی چند بعدی باشه=یا اچار فرانسه حرفه ای باشه(برای اختراع اول حق ندارید بدون علم پول بی خودی خرج کنید این حرف من جدیه چون در بسیاری از موارد شخص مخترع با وجود این که یک اختراع جالب رو به ثبت میرسونه ولی انقدر ان طرح پیچیده است که کسی حاضر به سرمایه گذاری روی ان نمی شود.)

2-اگر نمی دونه بعد از ثبت چکار باید با اختراعش بکنه= با یه وکیل مشاوره کنه(فقط مشاوره ببینید شما در این مملکت خیلی کارا با اختراعتون می تونید انجام بدید مثلا دوره خدمتتون رو از 24 ماه به سه ماه کاهش بدید به جاش یه تحقیق برای سپاه انجام بدهید و ...).

3-من این حرف رو خودم تایید نمیکنم ولی شایعه ای وجود داره که در برخی موارد نیازی به ساخت مدل از طرحتون ندارید و یک تاییه علمی کافیه.(به نظرم این مربوط به طرح های ساده می شه که درک ان از لحاظ تئوری ساده است).

4- جالبه بدونید که خیلی از کسانی که می خواهند اختراع کنند اکثرا فکری متفاوت با خواسته های مسئولین اداره ثبت دارند

یعنی مثلا خود من فکر می کردند مسئولین اداره ثبت یه مشت انیشتن هستند که انتظار حداقل 40 صفحه تحقیق و مطالعه نقشه این چیزا دارم ولی بعد ازکلی تحقیق فهمیدم که مسئولین اداره ثبت انسان های تحصیل کرده ای هستند که از شنیدن حرف های شما در هنگام دفاع از طرحتون به وجد میاند و حتی سوالاتی که میپرسند هم اونقدر اسونه که اگر واقعا روی همه جای طرحتون کار کرده باشید به راحتی ان ها را قانع می کنید.

5-"اختراع یک محصول فکریه" میدونید یعنی چی؟
    یعنی شما دارید یک محصول را با افکارتون طراحی می کنید پس فکر نکنید دارید معجزه می کنید ویا نابغه هستید اینو بدونید نابغه بودن تنها کمکی که به شما میکند اینه که به کارهایتان سرعت می بخشد.

نکته مهمی که در این رابطه باید فرهنگ سازی بشه اینه که مخترعان لزوما نابغه نیستند البته این کار در دستگاه قانونی انجام شده ولی مردم عادی بعضی از کلمات رو مانند "نخبه" اشتباها با کلمه "نابغه"یکی میدونند ولی این طور نیست(نخبه به کسی می گویند که در کار خودش یک ادم حرفه ای محسوب بشه ولی نابغه کسیه که ساختار مغزش بطور ژنتیک با دیگران متفاوت باشه).
    ویرایش توسط عرفان سلیم زاده : 12th June 2011 در ساعت 02:33 PM

8. 3 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

دوست جدید
    ارسال تشکر
    334
    دریافت تشکر: 286
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : من سرمایه گذارم (تهران)

نظرتون در مورد یک کار سود آور چیه؟؟

10. کاربرانی که از پست مفید sadkfafjn سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    191
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

Exclamation پاسخ : من سرمایه گذارم (تهران)

شماره ها حذف شدن

======================================

3-من این حرف رو خودم تایید نمیکنم ولی شایعه ای وجود داره که در برخی موارد نیازی به ساخت مدل از طرحتون ندارید و یک تاییه علمی کافیه.(به نظرم این مربوط به طرح های ساده می شه که درک ان از لحاظ تئوری ساده است).
    تحلیل جالبی بود مرسیییییییی
    البته اگر واقعا تو طرحتان متخصص باشید ولی پول نمونه سازی رو نداشته باشید با نقشه و توضیحات کامل و گرفتن نامه از چنتا متخصص دیگه که طرحتان را پسند کردن!!! میتونه داور سازمانی که طرح را تایید علمی میکند را قانع کنه چرا که اگر طرحتان را رد کرد میتونید با شکایت پوستشو بکنید

یعنی مثلا خود من فکر می کردند مسئولین اداره ثبت یه مشت انیشتن هستند که انتظار حداقل 40 صفحه تحقیق و مطالعه نقشه این چیزا دارم

یارو اگه انیشتن باشه طرحتان را ببینه می فهمه چیه نه اینکه جدیدن هم اداره ثبت و هم سازمان پژوهشها امده دهتا سر فصل گذاشته تا اختراعتان را توضیح بدید که یک صفحه میشه چهل صفحه تازه گفته بود فکر کنم اگر توضیحات از فلان تعداد صفحه کمتر باشه طرح برسی نمیشه .حالا خر بیار باقالی بار کن. اینها انیشتنهای هستند که...

================================================== =====

نظرتون در مورد یک کار سود آور چیه؟؟
    این موضوع شما حداقل به یک تاپیک جداگانه نیاز دارد چرا که تا سال دیگه نکته وجود دارد مثلا
    صدها نفر با کار خوب میلیونر شدن و میلیاردر. و هزاران نفر پشت سرشان امدن و ورشکسته شدن چیزی که من با چشمم بارها مشاهده کردم
    درسته باید ریسک کرد ولی با مطالعه تجربه دیگران و استفاده از نکته ها درصد ریسک میاد پایین. تخصص کار با تخصص بازار فرق میکنه!!!
    تنها کاری که باید بکنید مطالعه زیاد و مشورت است
    تازه شاید حتی بعضی نکته ها را تا قیامت هم متوجه نشوید مثلا : (((( رنجاندن یه نفر در کسب و کار به هر نحو میتونه کارتان را زیرو رو کند. بخشش ( پول )در کار میتونه از صدها تکنیک و تاکتیک کاراتر باشد و...))))

================================================== =====

http://www.njavan.ir/forum/showthread.php?t=99422

نکته های نابی بود خیلی از مخترعان کشور ما حتی پول ندارند یه مجله علمی بخرند و سوال شان را بپرسند ... خدا را شکر کنید که به اینترنت دسترسی دارید
    تا جایی که حتی بدون خارج شدن از خانه میتونید یک ایده را تجاری کنید
    ویرایش توسط reza azadi : 5th January 2012 در ساعت 07:55 PM

12. 4 کاربر از پست مفید reza azadi سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    191
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : من سرمایه گذارم (تهران)

قول داده شد که شماره ها حذف شوند که حذف شد
    حال اگر اختراعتان اختراع باشد سرمایه گذار جذب می شود نه برعکس
    به دلیل حذف پستهای اینجانب توسط مدیر از ادامه شرح تجربیات منصرف شدم ( گوگل را پیشنهاد میکنم . مصاحبه ها )
    موفق و پیروز باشید

14. کاربرانی که از پست مفید reza azadi سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)