دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 4 از 33 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 321

موضوع: من و پروفسور بارتزال

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    524
    دریافت تشکر: 1,057
    قدرت امتیاز دهی
    501
    Array

پیش فرض پاسخ : من و پروفسور بارتزال ((مسابقه بزرگ سايت))

ماده ژل شونده می تونه زیست تخریب پذیر باشه یا نباشه . قند خون باعث حل شدن بیشتر ژل نمی شه باعث افزایش سرعت ازاد سازی دارو میشه .
    من تصورم این بود که با آزا دشدن دارو ژل هم آزاد میشه و از بدن دفع میشه .

یعنی موادی داخل خون در گردش باشن که اولا آسیبی به بدن نرسونن از جمله گرفتگی مجرای رگ ثانیا بعد از رها سازی دارو به مرور توسط کلیه تصویه و دفع بشه .

اگر اون ژل که شما میگید حل نمیشه . راه دفعش چه هست ؟

دوما اینجا همه میان طرحاشونو می گن تا سایر دوستان نظرشون رو بگن و راهنمایی و اینا کنن . سکرت نگه داشتن معنی نداره !
    خوب درسته ، اما طرحی که حرفو حدیثی براش باقی نمیمونه و خودتتون میتونید اجراش کنید بهتره محفوظ بمونه . همیشه همینطور بوده ، تا یه مقطعی شیوه کار ذکر میشه اما زمان اجرا که میرسه دیگه نباید چیزی گفته بشه چون ممکنه طرح دزدیده بشه .
    همون طور که گفتید اینجا برای اعلام نظره . منم نظرم این بود که سکرت باشه در کل میل خودتونه .

2. 7 کاربر از پست مفید ashkan سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    524
    قدرت امتیاز دهی
    501
    Array

همه حرفاتون درست ولی واسه داشتن یه میدان مغناطیسی قدرت مند که بتونه اون سیم رو یه کم عقب بکشه نیاز به یه منبع قدرت داره که کار گذاشتن اون رو دوچرخه وزن زیادی رو می گیره همون طوری هم که خودتون می دونین واسه دوچرخه نیم کیلو هم نیم کیلو هستش ولی برای موتور سیکلت خیلی عالی می تونه باشه!
    نه اتفاقا "
    شما اگر کمی با پاسکال سروکار داشت هباشید میتونید با نیروی خیلی خیلی کم این کارو انجام بدید .
    همون طور که هیدرولیک با نیروی خیلی هم میتونه یه تریلی 18 چرخو نگه داره توی سرازیری . این مورد هم میتونه با بهتره گیری از همین قوانین کاربردی باشه .

4. 5 کاربر از پست مفید ashkan سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مکانیک خودرو
    ارسال تشکر
    3,668
    دریافت تشکر: 2,424
    قدرت امتیاز دهی
    92
    Array

Ok پاسخ : من و پروفسور بارتزال ((مسابقه بزرگ سايت))

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan نمایش پست ها
    نه اتفاقا "
    شما اگر کمی با پاسکال سروکار داشت هباشید میتونید با نیروی خیلی خیلی کم این کارو انجام بدید .
    همون طور که هیدرولیک با نیروی خیلی هم میتونه یه تریلی 18 چرخو نگه داره توی سرازیری . این مورد هم میتونه با بهتره گیری از همین قوانین کاربردی باشه .
    اولش گفتم که هیچ محاسبه ای روش انجام ندادم!!
    من که دارم میرم سربازی هر کدوم از بچه ها دوست داشتن می تونند که این طرح رو ادامه بدن! من اول تیر ماه 88 رفتنی هستم!

->THIS IS HERE 100% TRUE<-

6. 8 کاربر از پست مفید Asghar2000 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    مدیریت پروژه و ساخت دانشگاه تهران
    ارسال تشکر
    2,641
    دریافت تشکر: 4,474
    قدرت امتیاز دهی
    54
    Array

سلام ... چه تاپیک باحالی ... آقا یه ذره صبر کنید منم برسم بهتون ...

Jamais le soleil ne voit l'ombre . Léonard De Vinci

8. 7 کاربر از پست مفید امید عباسی سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    chemistry
    ارسال تشکر
    14,444
    دریافت تشکر: 12,376
    قدرت امتیاز دهی
    1152
    Array

Smile پاسخ : من و پروفسور بارتزال ((مسابقه بزرگ سايت))

اما سوال اينجاست كه فك ميكنيد چرا اين طرح به صورت توليد انبوه در نيمد ؟
    خب دلیلش رو آقا اشکان گفتن، اما برا حلش می تونیم ماشین یک نفره ی کوچولومون رو مجهز کنیم به یه سیستمی که تا خورشید هست از انرژیش استفاده کنه و همین که دید انرژی خورشید کفاف نمی کنه به صورت خودکار از سوخت دیگه ای مثل گاز، بنزین یا یه سوخت دیگه ای که تو فکرم هست ( حالا بعدا میگم ) استفاده کنه ( فکر کنم آقا مصطفی متوجه شدن چی میگم دقیقا منظورم ترکیبی از دوتا ماشینی هست که عکسش رو زدن، منتها فرقش اینه که از لحاظ سیستم و سوخت مصرفی پیشرفته تره )
    مدتی در سایت نیستم، لطفا سوالات شیمیایی خود را دربخش سوالات تالار شیمی بپرسید

10. 7 کاربر از پست مفید *مینا* سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    524
    قدرت امتیاز دهی
    501
    Array

پاسخ " مینا خیابانی "

این نظر مفیدی هست که دوگانه باشه انرژی خودرو ها ، اما مساله ی مهم این هست که سیستم ترمودینامیک و الکترونیکی خیلی با هم فرق داره و اگر قرار باشه یک سیکل ترکیبی رو بر خودروی شخصی اعمال کنیم هزین ههای هنگفتی متحمل میشیم .

در رابطه با ماشینی که شاید بسیاری از مردم دنیا مد نظرشون هست .
    عقیده من اینه که ما میتوانیم از الکتریسیته ساکن در سطح زمین به اضافه ی جاذبه و مغناطیس ثابت استفاده کنیم نظرتون در این باره چه هست ؟

12. 6 کاربر از پست مفید ashkan سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    برق و كنترل
    ارسال تشکر
    646
    دریافت تشکر: 2,611
    قدرت امتیاز دهی
    40
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan نمایش پست ها
    ببینید ، میکروکنترولر یه نوع مغز هست ، هم میتونه برنامه ریزی شده باشه و هم هوشمند .
    اگر قراره که ما از مغز انسان و اعصاب انسان استفاده کنیم الزامی برای مغز دوم وجود نداره اما اگر بخواهیم از موتور استفاده کنیم لازمه .... .

نباید فراموش کنی که موتور پله ای هم وابسته به الکتریسیته ومغناطیس هست پس نمیتونیم لکترومغناطیس رو ازین رابطه دور کنیم . این رو عرض کردم در جواب شماکه گفتید نیرو هم مهمه اگر در حالت اول نیرو وجود داره در هر حالت هم طبق پایستگی نیرو برقرار خواهد بود . در حالت کلی با کم کردن اجزای موتور ضریب اصطکاک پایین اومده و راندمان بالاتری نیز خواهیم داشت .

در دید کلی شما یک آهنربای الکترومغناطیس ساده رو باید در نظر بگیرید " یک میله که دورش سیم پیچیده شده باشه و به دوسر سیم برق وصل بشه " با تغییر جهت اختلاف پتانسیل قائدتا" قطب تغییر میکنه .
    این تغییر قطب دقیقا شبیه به x,y در موتور های پله ای هست . برای افزایش دقت ما میتونیم بجای استفاده از 24 موتور پله ای از 2400 آهنربای الکترومغناطیس استفاده کنیم که اینها با تغییر قطب و ححالت انعطاف پذیری دقیقا شبیه سازی از تاندون های بدن باشند و کنترل اونها خیلی خیلی تمیز و حساب شده هست و هیچ گونه اختلالی در چرخش ، گردش ، ضربه زدن ، کش اومدن و نیرو وارد کردن ایجاد نخواهد شد .

دوستان اگه با ساختار موتور پله اي ميخان اشنا بشند و تفاوتش با موتورهاي دي سي معمولي رو بدونن به اين wais:daneshnameh.roshd.ir/mavara/mav...e=Check&Rand=0 مراجعه كنيد اگه به شكل موتور هاي پله اي در كنترل 2 بيتي تو همين لينك توجه كنيد كه با هر پالس منطقي يعني صفر و يك كردن ميتونيم چرخش موتور رو كنترل كنيم دليل اينكه نميتونيم صرفا از مغناطيس استفاده كنيم اينكه سيتم مگنت و مغناطيس براي ما چرخش توليد نميكنه در ضمن اينكه اگه فرض رو بگيريم كه بتونيم يك نيم سيكل چرخش هم بگيريم اين نيروي به وجو اومده تحت كنترل نيست .. دليل اينكه از موتور پله اي استفاده ميكنيم اينكه ميتونيم به صورت دقيق تا 102 درجه چرخش رو از هر طرف تنظيم كنيم و ثانيا اينكه هميشه موتور به طور مستقيم به كار نميره و جايي لازمه كه ما از سرعت براي توليد قدرت استفاده كنيم يعني از سيستم چرخ دنده و انتقال نيرو استفاده كنيم كه اونجا هم نياز به حركت مداوم و تحت كنترل داريم .. البته سيستم مگنت هم ميتونه مورد استفاده بشود در جاييكه نياز به باز و بست اف و اني داريم .. اينا مواردي كه وقتي عملا وارد بحث طراحي ميشيم بهش برخورد ميكنيم ..

اما اينكه چرا الزام داريم كه از ميكرو استفاده كنيم اينكه شما قراره سخت افزاري كه به زبان ماشين كار ميكنه يعني صفر و يك به اعصاب انسان بشناسيونيش بنابراين لازمه كه شما رابطي داشته باشه كه اولا قسمت مكانيكي شما رو مديريت كنه ثانيا فرمانهاش مطابق بر فرمانهاي اعصاب انسان باشه ..

اين سيستم پيچيديگي خاصي داره حتي قسمت مكانيكي وقتي رو كاغذ مياد از نظر ساختار مكانيكي خيلي پيچيده ميشه البته اگه يه سري محدوديت ها رو اعمال كنيم مبتونبم با همبن عددي كه گفتم ميشه اينو ساخت .. ولي اتصال اون به اعصاب كار واقعان پيچيده و مستلزم علم كامل به اعصاب انسان هستش

براي اطلاع وقتي داشتم تحقيق ميكردم در اين مورد متوجه شدم كه اين كار انجام شده و كشور المان موفق به ساختش شده البته با هزينه مليون دلاري كه به خاطر مقرون به صرفه نبودن و محدوديت هاي خود دست مكانيكي عملا وارد بازار توليد انبوه نشد
    ویرایش توسط Amir : 21st June 2009 در ساعت 06:36 AM
    توکلت علی الحی الذی لا یموت

14. 6 کاربر از پست مفید Amir سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    برق و كنترل
    ارسال تشکر
    646
    دریافت تشکر: 2,611
    قدرت امتیاز دهی
    40
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مینا خیابانی نمایش پست ها
    خب دلیلش رو آقا اشکان گفتن، اما برا حلش می تونیم ماشین یک نفره ی کوچولومون رو مجهز کنیم به یه سیستمی که تا خورشید هست از انرژیش استفاده کنه و همین که دید انرژی خورشید کفاف نمی کنه به صورت خودکار از سوخت دیگه ای مثل گاز، بنزین یا یه سوخت دیگه ای که تو فکرم هست ( حالا بعدا میگم ) استفاده کنه ( فکر کنم آقا مصطفی متوجه شدن چی میگم دقیقا منظورم ترکیبی از دوتا ماشینی هست که عکسش رو زدن، منتها فرقش اینه که از لحاظ سیستم و سوخت مصرفی پیشرفته تره )
    اينكه ماشين ما با دو تا سيستم متفوت كار كنه اين مستلزم اينككه تقريبا تمام سرعت توليد و انتقال سرعت رو جدا گونه بسازيم يعني يه ماشين بنزين سوز رو با تمام متعلقات اگه در نظر بگيريم رو بايد تو ماشينمون بگونجنيم و در كنارش هم يه ماشين تقريبا با تمام متعلقات رو كنار اون بذاريم در اين صورت وقتي بنزين نداريم خود وزن اين ماشيني بنزيني اينقد هست كه سيستم با موتور الكتريكي قادر به راه انداختن ماشينم نيست بننابراين بايد از يه نيروي محركه با يه سوخت استفاده كنيم .. گفتيم برا اينكه مشكل خورشيد حل بشه از باتريهاي قابل شارژ نيكل كادميم و انواع مختلف قابل شارژ استفاده شد كه تا حدي ميتونست مشكل انرژي رو تو شب حل كنه ولي به خاطر وزن اضافي ايجاد شده و اينكه مدت زمان طولاني نياز بود تا به باتريها شارژ بشند وارد بازار مصرف به صورت انبوه نشده ..

تمركز براي ساخت و طراحي روي چند تا مطلب هستش يك سوختي غير از سوخت فسيلي براي ماشينهاي بنزين سوز و بهره وري در سيستم انتقال قدرت و توليد دور يعني بالابردن بهره وري ساخت .. حالا اگه بشه هم سوخت و هم مكانيسم رو تغيير داد اون ديگه ميشه يه خلاقيت و اختراع
    توکلت علی الحی الذی لا یموت

16. 6 کاربر از پست مفید Amir سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات
    ارسال تشکر
    13,156
    دریافت تشکر: 21,945
    قدرت امتیاز دهی
    56319
    Array
    ریپورتر's: خوشحال2

سلام
    در مورد اینکه سوخت را تغییر داد میشه از موتورهای هیدروژنی استفاده کرد و برای اینکه بتونه توی تمام دورها خوب جواب بده و سبک باشه میشه از جعبه دنده واریوماتیک استفاده کرد که به نسبت متعلقات کمی داره ولی کمی بازده پایین میاد

نا له پنداشت که در سینه ی ما جا تنگ است

رفت و برگشت سراسیمه که دنیا
    تنگ است

18. 6 کاربر از پست مفید ریپورتر سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات
    ارسال تشکر
    13,156
    دریافت تشکر: 21,945
    قدرت امتیاز دهی
    56319
    Array
    ریپورتر's: خوشحال2

سلام
    من خودم یه طرح داشتم به نام هواپیمای عمود پرواز با موتور جت
    که از طریق تغییر مسیر گاز خروجی میشه به صورت عمود پرواز کرد و بعد به سمت جلو حرکت کرد

نا له پنداشت که در سینه ی ما جا تنگ است

رفت و برگشت سراسیمه که دنیا
    تنگ است

20. 5 کاربر از پست مفید ریپورتر سپاس کرده اند .

صفحه 4 از 33 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)