دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 33 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 321

موضوع: من و پروفسور بارتزال

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    برق و كنترل
    ارسال تشکر
    646
    دریافت تشکر: 2,611
    قدرت امتیاز دهی
    40
    Array

Talking من و پروفسور بارتزال

سلام به همه برو بچ گل و نابغه و نخبه بالفعل و به قول يكي بالقوه و معمولي و خلاصه هر كي دوس داره ايده بده هر چند ايده اش عملي نباشه هرچند ايده هاش مثل خودم يهويي ممكنه يه خونه رو بياره پايين يكي رو بفرسته گوشه بيمارستان .. بگذريم حالا به نظر هر كسي اختراع و اكتشاف و ابداع يه معني ميده ..چيزي كه مهمه رشد قدرت خلاقيت هستش ..

اما اين تاپيك چه ربطي به پروفسور بارتزال و مسابقه داره .. خوب ربطشم الان ميگم به دوستان
    اگه كارتون پروفسور بارتزال يادتون باشه درباره دانشمند مخترعي بود كه هر وقت مشكلي پيش ميمد مينشست و فكر ميكرد و يه ايده جديد تو ذهنش ميمد و بعدم ميساختش

حالا مسابقه نخبگان هم به اين صورته كه هر كسي كه ايده اي داره تو ذهنش ميتونه اينجا مطرح كنه ..ايده اي درباره ساخت يه دستگاه يا سيستم و.. خلاصه ايده اي كه نو و تازه و خلاق باشه

لازم به توضيح است كه لازم نيست اون ايده حتمان عملي باشه بلكه اون ايده يا طرح ميتونه زائده ذهن خلاق شما باشه.. اون طرح ميتونه يه دستگاه باشه براي راحتي و رفاه .. يا سرعت بخشيدن به دنياي ما يا رفع نيازهاي اساسي و يا غير اساسي ما و ... حالا اتفاق جالبي كه اينجا ميفته اينكه امكان ساختشو از نظر علمي بررسي ميكنيم البته در حد توان و علمي كه داريم و همه دوستان هم نظرشون رو بگند

با توضيحاتي كه گفتم نيازي نيست كه شما مخترع و يا مهندس فني رشته خاص و يا .. بلكه هر كسي ميتونه طرحشو اينجا مطرح كنه

به دوستان زير پس از راي گيري شوراي علمي سايت و همچنين راي گيري پايان نظر سنجي همين تاپيك جوايز نفيسي اهدا خواهد شد. جواير طبق معيار هاي خاص و به دوستاني كه بهترين ايده رو داشته باشند و همچين دوستاني كه بهترين راه ها رو براي عملي كردن ايده و طرح ها بدهند اهدا خواهد شد .. ضمن اينكه از طرف شوراي مديران به طور تاپيك عمومي تقدير و اعلام عمومي خواهد شد ...

از همه دوستان ميخام كه تو اين مسابقه شركت كنند و ايدهاشونو مطرح كنند خدا رو چه ديدي شايد واقعان پروفسور بارتزال اينجا محقق شد ..

قوانين تاپيك و مسابقه اينكه با اينكه دوس داريم فضاي دوستي و شوخي بين بچه ها باشه امااااااااا به هيچ وجه تاپيك ها حالت تمسخر پيدا نكنه و به شخص و يا ايده اي چه در قالب كلام مستقيم و چه غير مستقيم توهيني نشود .. ممكنه كساني دوس داشته باشند اينجا پست بدند كه هيچ تجربه عملي و علمي خاصي نداشته باشند ولي ايده اي داشته باشند كه هيچ اشكالي نداره و كاملا استقبال ميكنيم .. پس به جون بابابزرگم راس ميگم اگه كسي از اين نوع پستها بزنه در وحله اول پاكش ميكنم و در وحله دوم تا سر حد بن كردنش خواهم رفت .. والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته
    ویرایش توسط Amir : 19th June 2009 در ساعت 08:22 AM
    توکلت علی الحی الذی لا یموت

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    chemistry
    ارسال تشکر
    14,444
    دریافت تشکر: 12,376
    قدرت امتیاز دهی
    1152
    Array

Smile پاسخ : من و پروفسور بارتزال ((مسابقه بزرگ سايت))

خیلی جای خوب و باحالیه این طوری حداقل ذهنمون خلاقیتش جریان پیدا می کنه .

راستش من همیشه تو فکر یه ماشین یک نفره بودم که زیاد جانگیره شاید به اندازه ی یه میز تحریر متوسط اندازش باشه، دی اکسید کربن تولید نکنه، توشم خوب جا داشته باشه ها، این طوری خیلی راحت می تونستم جاهایی که می خوام برم و بیام، حتی برا پارکش هم زیاد جا نمی خواست، موقعی که خورشید هست از نور اون به عنوان سوخت استفاده کنه وقتیم که خورشید بره از سوخت دیگه ای استفاده کنه

کسی بهم نخنده ااااا، هر چند اگرم خندید عیبی نداره .
    مدتی در سایت نیستم، لطفا سوالات شیمیایی خود را دربخش سوالات تالار شیمی بپرسید

3. 18 کاربر از پست مفید *مینا* سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    برق و كنترل
    ارسال تشکر
    646
    دریافت تشکر: 2,611
    قدرت امتیاز دهی
    40
    Array

پیش فرض پاسخ : من و پروفسور بارتزال ((مسابقه بزرگ سايت))

ممنون مينا خانوم كه لبيك گفتند .. طرحتون جالبه و كاملا عملي.. كاملا عملي ميگم چون ساخته شده و حيف كه فيلم و يا عكسي ازش ندارم .. ماشين دو نفره بود نيروي برقش توسط باتريهاي خورشيدي تامين ميشد حداكثر سرعتش 60 كيلومتر بود .. از نظر فني هم ميتونم براتون توضيح بدم كه چه جوري كار ميكرد و اينكه چه مزايا و معايبي داشت .. اينو فك ميكنم سال 98 تو يه مسابقه اختراعات ماشينهاي با سوخت پاك ديدم كه فك ميكنم تو المان و بين المللي برگزارشده بود .. اما سوال اينجاست كه فك ميكنيد چرا اين طرح به صورت توليد انبوه در نيمد ؟
    توکلت علی الحی الذی لا یموت

5. 10 کاربر از پست مفید Amir سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مکانیک خودرو
    ارسال تشکر
    3,668
    دریافت تشکر: 2,424
    قدرت امتیاز دهی
    92
    Array

Ok پاسخ : من و پروفسور بارتزال ((مسابقه بزرگ سايت))

تاپیک خوبیه!
    من هم نه این که زیاد دوچرخه سواری می کنم به خیلی وقت پیش به ذهنم رسیده بود که ترمزای دوچرخه رو ABS (ضد قفل) کنم. وقتی این تاپیک رو دیدم یه هو به ذهنم رسید. در مورد این فکر هم یه طرحی دارم که نقشه شماتیک کشیدم واسش. همون طوری هم که خودتون می دونید در اثر محکم گرفتن ترمز، چرخ قفل کرده و دوچرخه سر می خوره و نسبت به شیب جاده یا خیابون منحرف می شه. حالا اگه هم چرخ جلو قفل کنه که دیگه خدا باید به دادمون برسه!

اگه فردا این برنامه Solidwork رو تونستم به این ویندوز 7 نصب کنم نقشه ها رو می کشم توش و این جا قرار می دم اگه هم نصب نشد، همون نقشه های شماتیک رو میزارم.
    در ضمن اینم بگم که این طرح فقط در حد یه نقشه هستش و فقط نحوه عمل کرد کار رو نشون می ده و هیچ محاسبه ای توش انجام ندادم!

->THIS IS HERE 100% TRUE<-

7. 9 کاربر از پست مفید Asghar2000 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    524
    دریافت تشکر: 1,057
    قدرت امتیاز دهی
    501
    Array

اما سوال اينجاست كه فك ميكنيد چرا اين طرح به صورت توليد انبوه در نيمد ؟
    سلام
    دلیلش رو بطور عمده بیان کردن و اینه که همیشه خورشید وجود نداره و تا زمانی که نتونن عدم خورشید را توجیه کنن این کار نمیتونه بصرفه باشه .

من هم نه این که زیاد دوچرخه سواری می کنم به خیلی وقت پیش به ذهنم رسیده بود که ترمزای دوچرخه رو abs (ضد قفل) کنم
    ترمز ضد قفل دوچرخه وجود داره ....
    اگر طرحتونو بیشتر بیان کنید ممکنه اونطوری نباشه که تاکنون وجود داشته

9. 9 کاربر از پست مفید ashkan سپاس کرده اند .

مدیر کـــــــل ســــایت
    رشته تحصیلی
    مهندسی کامپیوتر - نرم افزار
    اکانت شخصی
    ندارد
    ارسال تشکر
    9,788
    دریافت تشکر: 29,042
    قدرت امتیاز دهی
    13974
    Array
    Admin's: جدید39

طرح مینا خانوم ...

البته ترکیبی از این دو منظورشونه ...

نخبه یعنی خودباوری انسان و پس از خود باوری کاری غیر ممکن نمی شود

11. 11 کاربر از پست مفید Admin سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    524
    قدرت امتیاز دهی
    501
    Array

عکس نذار .
    این عکسا تاپیک بهم میریزن . توضیح بده فقط .
    ای ولا

13. 6 کاربر از پست مفید ashkan سپاس کرده اند .

مدیر کـــــــل ســــایت
    رشته تحصیلی
    مهندسی کامپیوتر - نرم افزار
    اکانت شخصی
    ندارد
    ارسال تشکر
    9,788
    دریافت تشکر: 29,042
    قدرت امتیاز دهی
    13974
    Array
    Admin's: جدید39

عکس نذار .
    این عکسا تاپیک بهم میریزن . توضیح بده فقط .
    ای ولا
    اشکان جان اتفاقا فکر می کنم با عکس بهتر ذهن آدم کار کنه و ذهن همه به سمتی که ما فکر می کنیم کشیده بشه.

چرا که اگه هر کس از ایده ای که داره ، یه تصویر مشابه و یا تصویری رسم کنه و بذاره خیلی بهتر هم هست.
    نخبه یعنی خودباوری انسان و پس از خود باوری کاری غیر ممکن نمی شود

15. 11 کاربر از پست مفید Admin سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    524
    قدرت امتیاز دهی
    501
    Array

خوب عکسک بذار ، یعنی عکی کوچولو . تازشم ! توی گوگل سرچ کنی اینو میاره دیگه یکم مایه بذار خوب مرد حسابی با فوتوشاپ خوشکلش کن زیرش یچیزی بنویس افکت بذار . برای همین میگم عکس نذار دیگه آدم بد تر دپرس میشه .

17. 9 کاربر از پست مفید ashkan سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    دریافت تشکر: 12,415
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

تاپیک خوبیه . جالبه باحاله ولی یه مشکلی هست که رشته ی همه فنی مهندسیه و طرحاشونم در همون زمینه اس . یکی مثه من که تو مایه های دارو و پزشکی طرح داره مظلوم واقع می شه تازشم جذابیتی نداره واسه کسی چون اطلاعات در این باره .
    می شینم نگا می کنم که بقیه چه طرحی می دن یه وقت دیدین که ذهن منم یه ایده ی مهندسی و اینا داد !!

19. 7 کاربر از پست مفید AvAstiN سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 33 1234567891011 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)